Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy ha engem a munkahely nem...

Hogy ha engem a munkahely nem jelent be, mennyit kell fizetnem havonta a járulékokért?

Figyelt kérdés
pályakezdő vagyok, nem nagyon értem még a dolgokat, valamint hogy kérdezzem meg, hogy mi lesz ha egy ellenőrzés alkalmával megtudják, hogy nem vagyok bejelentve?
2013. szept. 15. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs bejelentett munkaviszonyod, a TB-det kell külön fizetned, az jelenleg havi 6600 Ft, a NAV-nál tudod elintézni.

Azért ha lehet ne nagyon dolgozzál így. Ha ellenőrzést kapnak és lebuknak, akkor nem csak őket büntetik meg hanem téged is. Ráadásul így nem véd a törvény sem, tehát lazán megtehetik azt, hogy pl. ki sem fizetnek, vagy nem annyit, amennyiben megállapodtatok. És nem tehetsz semmit, max otthagyod őket. Nem egy ismerősöm járt így.

Szóval csak rövid ideig, törekedj arra, hogy olyan helyet találj, ahol rendesen bejelentenek.

2013. szept. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van.

Ha be van jelentve az ember, akkor is nagyon kiszolgáltatott, de ha még ez sincs...


A havi 6.600, Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetned, ha nincs biztosítással járó jogviszonyod (biztosítással járó jogviszony tipikusan a munkaviszony, ha hivatalos). Ezért semmi mást nem kapsz, csak "ingyenes" egészségügyi ellátást. Ezt akkor is fizetned kell, ha soha nem mész orvoshoz, ugyanis kötelező!


Nagyot lehet anyagilag bukni, ha valakit feketemunkán kapnak, ugyanis nem csak a munkáltató büntetheti, hanem a munkavállaló is.

2013. szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!