Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EHO kamatra. Ez hogyan is van?

EHO kamatra. Ez hogyan is van?

Figyelt kérdés

Vitya újabb ámokfutása az EHO kivetése a kamatra. Na de a bank nem ismeri a TAJ-számomat. Ha meg nem magyar állampolgár lennék, akkor meg semmilyen eü-szolgáltatást nem vennék igénybe itt, főleg, ha únión kívülről jönnék. Na de akkor meg mégis milyen jogcímen vonhatnak le ilyen járulékot. Ha egyszerűen csak 22% lenne a kamatadó, az okés. De ebből 6%-nyit elnevezni EHO-nak abszurd és furcsa dolog.

Akkor ez most hogyan is van?

Ha teszem azt egy szerb állampolgár itt nyit bankszámlát, nagy lóvéval, fizet egy csomó kamatot, abból levonnak egy csomó EHO-t, akkor azért kap valamilyen EÜ-szolgáltatást?

És mi a helyzet a cégekkel? A EHO az személyre szabott adó, cégek (céges számlák) esetén ez akkor hogyan is van?



2013. szept. 27. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne fáraszd magad!

Nagyon-nagyon nem vagy képben az adó- és járuléktörvények vonatkozásában, és nem tudom, ha valaki veszi itt a fáradságot, hogy megpróbál kivilágosítani téged, egyáltalán lesz-e valami eredménye.

Ha vállalkozó vagy és valóban szükséged van arra, hogy tisztán láss, keress egy könyvelőt, mert ezt a témát nem lehet itt 1-2 mondattal a fejedben helyre-pakolni, ahogy elnézem.

Ha pedig csak önszorgalomból kérdezed, de nem vagy vállalkozó, azt mondom, keress magadnak valami más elfoglaltságot, ezt pedig hagyd a fenébe.

2013. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vállalkozó, csak egyszerűen nem értem benne a logikát. Ugyanis amíg EHO-nak hívják és nem adónak, addig nyújtott szolgáltatásnak kellene lennie utána, legalább sürgösségi ellátásnak!
2013. szept. 28. 00:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó a logikád! csakhogy:


amikor megkérdezte tőlem egy vállalkozó akinek könyveltem, hogy most ezt vagy azt az újonnan bevezetett adót miért is kell fizetni, a válasz: csak azért, mert "odafönt" ezt találták ki! Kész!

2013. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sandol ***** válasza:

Szia!


Nem fogom részletesen taglalni az EHO törvényt, de egy kicsit kevered a szezont a fazonnal!

A NAVos tájékoztató első bekezdése, higy az EHO adó jellegű kötelezettség. Arra kell, hogy az egészségügyre fordítsák, de ezért TE nem kapsz semmit. Amire te gondolsz, az az eg. bizt. járulék, amit a fizudból vonnak.

2013. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért, amit a fizetésből vonnak, az nem EHO? És amit a Cafeteriából, az micsoda? Járulék vagy EHO?
2013. szept. 28. 13:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Na de akkor ha az is adó, akkor mi értelme van EHO-nak nevezni?
2013. szept. 29. 01:26
 7/8 anonim ***** válasza:
No itt jön be, amit a 3-as sorszám alatt írtam!
2013. szept. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na ja. Nem könnyű egy könyvelő élete...
2013. szept. 29. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!