Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kérhet visszamenőleg...

Meddig kérhet visszamenőleg iratokat a NAV?

Figyelt kérdés

Kapott a párom egy levelet,hogy 2007 szja bevallásában nem stimmel valami és kéri az akkori bevallás alapjául szolgáló iratokat!

Most 2013 év vége felé vagyunk,nem évült ez még el???


2013. szept. 30. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Számításom szerint is májusban elévült. De hallottam én már tőlük olyat, hogy az elévülési idő, az adott év dec. 31. után telik le.

Ha megtaláljátok, vigyétek be, nehezen hihető, hogy 2013. május 20-ig őrizgetted, (mert addig kellett megőrizni) és május 21.-én pedig selejtezted.

2013. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Nekem az is hihetetlen,h most jut eszükbe!!!


É s az a legnagyobb baj,h fogalmunk sincs hol lehetnek ezek a papirok.

Másrészt ha az elévülési idő 05.20-ig tart akkor ,nagyon nagy örömmel dobom ki a felesleges lomokat 21-én!

De komolyan...a párom egy egyszerű "munkás" ember nem néz ki milliárdos adócsalás stb.

Kivagyok,h ennyi év után jut eszükbe....

2013. szept. 30. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Mondom, próbáld megtalálni, mert ha valahonnét előkotornak egy §-t, hogy mégiscsak az adott év dec. 31-ig tart a kötelező megőrzési idő, akkor annak pedig most még meg kell lennie.


Hogy ennyi idő után jut eszükbe? Így szokták csinálni, mert ha esetleg mégiscsak találnak benne valami hibát, akkor a késedelmi pótlékot 5 évre számolhatják! (Szemétládák, de így csinálják)

2013. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen...igen igyekszem megtalálni,ma egész délután ezzel foglalkozom,próbálok kutatni,mert a párom dolgozik és az idő szorit nagyon...


Köszönöm ,h időt szántál rám!

2013. szept. 30. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

ha jól értettem a 2008-ban beadott papírokat keresi a nav...

ezt a bevallást követő ötödik év végéig kell megőrizni!

tehát 2013.12.31. a határidő!

2013. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen azokat....

2013. szept. 30. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!