Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért ilyen szemét az adóhivatal?

Miért ilyen szemét az adóhivatal?

Figyelt kérdés

Tulfizetèsem volt a tavalyi èvben ,több mint 20 ezer ft. Be is mentem megigènyelni a pènzt, ott az ügyintèzö közölte hogy minden ok megkapom a pènzt. Rá 2 hètre kapom a levelet hogy nem jár vissza semmi mert hiányzik a 2007 èvi bevallás. Mi oköze van a tavalyi adózásnak a 2007 èvihez? Ès eddig nem tünt fel nekik?

Egyèbkènt már 2 ève eljátszották uezt. Akkor sem kaptam vissza semmit,pedig járt volna. Akkor egy olyan levelet kaptam hogy forintra pontosan annyi tartozásom van a számlán mint amit visszakapnèk, èrdekes. Azt mèg lenyeltem de ez már sok



2013. okt. 1. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ez nem szemétség! mindig így járnak el, ha van túlfizetésed, megnézik van-e elmaradásod, ha nincs, csak akkor adják oda a pénzt. ha van, akkor nem.
2013. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs elmaradásom,rákèrdeztem!
2013. okt. 1. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem kérted vissza volna, nem lett volna. Le tudtad volna lakni. De így...
2013. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Bizony van elmaradásod. Méghozzá a 2007. évi bevallással vagy elmaradva.

Mivel az nincs az adófolyószámládon, ezért nem tudják, hogy abból az évből kifolyólag jár-e nekik adó, vagy sem, ezért nem is kapod vissza azt, ami jogosan járna.

A megoldás: Beadod a 2007. évi adóbevallásod. Rákönyvelik a folyószámládra, és kiderül, hogy így is ők tartoznak Neked, vagy fordítva. Ha Ők, akkor megkapod a 2012. évi túlfizetésed...:)

2013. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tulfizetèsem volt a tavalyi èvben ,több mint 20 ezer ft. Be is mentem megigènyelni a pènzt, ott az ügyintèzö közölte hogy minden ok megkapom a pènzt."

Az adóbevallást májusban be kellett adni, abban (ha volt túlfizetésed) visszaigényelhetted.

Ha akkor nem rendelkeztél róla, akkor megvan a megfelelő nyomtatvány a kiutalási kérelemhez, azon igényelheted.

Az ügyintéző nem valószínű, hogy átnézi az adófolyószámlád és adóanyagod.


"Rá 2 hètre kapom a levelet hogy nem jár vissza semmi mert hiányzik a 2007 èvi bevallás. Mi oköze van a tavalyi adózásnak a 2007 èvihez? Ès eddig nem tünt fel nekik?"

A kiutalás előtt a NAV vizsgálja a kiutalás jogosságát, az adófolyószámlád és az adóanyagod.

Kiutalásnál nem 1 évet néznek, hanem az egész adófolyószámlád. Akkor sem utalnak, ha más adónemen van tartozásod.

Teljesen mindegy, hogy észrevette-e a NAV eddig, hogy nem adtad be a 2007-es adóbevallásod: 2013. december 31-ig jogosult ellenőrizni a 2007-es bevallásokat.

Örülj, hogy nem büntettek meg a bevallás elmulasztása miatt (200ezerig büntethetnek érte; ha még befizetendő adód is van abból az időből, akkor azért plusz büntetést kaphatsz)


"Egyèbkènt már 2 ève eljátszották uezt. Akkor sem kaptam vissza semmit,pedig járt volna. Akkor egy olyan levelet kaptam hogy forintra pontosan annyi tartozásom van a számlán mint amit visszakapnèk, èrdekes"

Ha nem kaptál vissza, akkor nem is járt: tartozásod volt az adófolyószámládon.


"Azt mèg lenyeltem de ez már sok"

Ha nem jogos a tartozás és túlfizetésed van, nem kell lenyelni, hanem tisztázni kell a helyzetet.

Ha pedig tartozásod van (akár pénzbeli, akár bevallásbeli), akkor rendezned kell, nem hőbörögni.


Mellesleg lekérdezed az adófolyószámlád és meglátod, hogy van-e visszaigényelhető összeged (persze csak azután, hogy rendezed a be nem adott 2007-es bevallásod)

Ha pedig valamit nem tartasz jogosnak az adófolyószámlán, akkor írásban egyeztetsz a NAVval.

2013. okt. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!