Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 2001-ben kapott pénz után...

A 2001-ben kapott pénz után állapíthat-e meg adót az APEH? -vagy elévült? -tisztelettel, Esther

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 5 év után elévül, ha nem küldtek neked semmilyen felszólítást levélben vagy más formában.
2009. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az adó megállapításához való jog annak a naptári évnek az utolsó napjától számított 5 év elteltével évül el, amelyben az adóról bevallást, bejelentést kellett volna tenni, illetve bevallás, bejelentés hiányában az adót meg kellett volna fizetni.
2009. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

vagy igen, vagy nem.


mondok egy példát:


2001ben hozzájutsz mondjuk 1millióhoz. (pl. elhunyt rokon párnájába van bevarrva) nem akarod, hogy nyoma legyen, ezért berakod a szekrénybe.


2005ben előveszed és veszel belőle egy autót.


2009ben kapsz egy vagyonosodási vizsgálatot.

az APEH úgy fogja venni, hogy neked 2005ben eltitkolt jövedelmed volt, amiből autót vettél és rádverik az adót, a járulékot, a késedelmi kamatot és a büntetést, mert nem tudod bizonyítani, hogy 2001ben találtad a párnába bevarrva.

2009. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat!illetéket kellett volna írnom...köszönettel,áldott napot kívánva, Esther
2009. nov. 9. 06:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már elévült, de vagyonosodási vizsgálatta igaza lehet az előző válaszolóknak.
2009. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

illetéket semmiképpen. az elévült.


de, ahogy a példában írtam (ott is illetéket kellett volna fizetni) adót egy késöbbi időpontra megállapíthat, ha nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy mikor és honnan szerezted. akkor jövedelemnek veszi és személyi jövedelemadót és járulékot is számol rá. meg késedelmi kamatot, meg büntetést.

2009. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,tiszteletel, Esther
2009. nov. 10. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!