Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A stock oldalakra feltöltött...

A stock oldalakra feltöltött illusztrációk / képek után az a stock ügynökség vagy a művész adózik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!:)


Az első kérdésem a következő: grafikusként dolgozom egy cégnél, de nemigazán elégíti ki a kreatív lelkemet, ezért úgy gondoltam, első körben regisztrálok egy stock oldalra, hogy megnézzem, mennyire vagyok "kapós":), mennyire tetszenek az embereknek. Mivel nem egyéni vállalkozó vagyok (mint említettem, egy cégnél dolgozom), így felmerül bennem az adózási része a dolognak. Ha jól tudom, pár éve még az adott ügynökség adózott, a művésznek (fotósnak, grafikusnak) ezzel semmi tennivalója nem volt, -most 2013-ban- nem tudom, hogy állnak ehhez a kérdéshez. Mivel papír/ügyintézés/stb ügyekben nem vagyok egészen a topon, számítok a TI segítségetekre, tanácsaitokra. Főleg olyan emberektől várok választ, akik már évek óta töltenek fel grafikákat, illusztrációkat, esetleg fotókat, hiszen adminisztrációs kérdésekben ők már tapasztaltabbak. Lehetőleg minél részletesebb információkat várok, hiszen úgy tudom, regisztrációs ívet is ki kell tölteni. (ami persze teljesen érthető)


2. Valamint arra lennék kiváncsi, hogy anyagi szempontból Nektek melyik stock oldal jött be igazán.


Azt csak zárójelben jegyezném meg, hogy -természetesen- fórumokon, blogokon utánanéztem az általam feltett kérdéseknek, de nemigazán találtam friss, 2013-mas hozzászólásokat. Tehát up-to-date információkra lenne szükségem.:)


Előre is nagyon köszönöm annak/azonak a topiktársaknak a visszajelzését, akik idejüket nem kímélve kielégítő válasszal szolgának a felvetésemre.


Üdv,

Attila



#adó #APEH #illusztráció #Dreamstime #iStockphoto #stock oldalak #shuttersock
2013. okt. 13. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltételezve, hogy USA-székhelyű ügynökséget választasz (az általam ismertek 90%-a ilyen), kb. úgy néz ki a dolog, hogy az ügynökség, amikor téged kifizet, levonja az adót - ez 30%.


Viszont mivel te Magyarországon élsz és itt adózol, a kettős adózás elkerülése végett van egy egyezmény a két állam között, így ha megfelelően töltöd ki a regisztráció után az adott nyomtatványt (W-8 BEN), mentesülsz az amerikai adózás alól. Igaz mindez akkor, ha magánszemélyként regisztrálsz.

2013. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez most 2016-ban is igaz? Ha USA székhelyű a cég, ami PayPal-ra fizet jogdíjat, akkor nem kell adóznom, mert nemzetközi egyezmények alapján az már le van vonva? azaz az égvilágon semmi dolgom magánszemélyként ezzel?
2016. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!