Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaszting ügynökség fele...

Napéjegyenlőség kérdése:

Kaszting ügynökség fele annyit akar fizetni, mint amennyit megígért. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: Részt vettem egy multi reklámjában, fotózás, reklámfilm nemzetközi piacra szánva. Az ügynökség ígért egy összeget a kasztingon, de mint ahogy elég gyakran szokott lenni, szerződést a produkció után készítettek, jelen esetben fele akkora összeggel, mondván a megrendelő ennyit fizet nekem. A kaszting jelentkezési lapról nincs másolatom, melyen a szerepem díjazását megjelölték. Még nem írtam alá semmit.

Milyen lehetőségem van, hogy elérjem, hogy teljesítsék az ígéretüket, mint ahogy én is elvégeztem a munkám? Eddig még nem volt ilyen gondom, főleg nem is ilyen munkám ennyi pénzzel.

Kezdjek el fenyegetőzni, hogy ebben az esetben nem járulok hozzá, hogy felhasználják a rólam készült felvételeket?

A rendelőnek ez aprópénz lenne, nekem viszont.. Gondolom értitek..



2013. szept. 16. 12:41
 1/4 tetro ***** válasza:

Milyen rendelő?

Melyik ügynökség volt ez? Nem értettél valamit félre. Volt szereped is, vagy csak tömeg voltál?

Jogilag nem sok lehetőséged van, ha nincs szerződésed. A joglemondót meg már gondolom aláírtad...

2013. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

C&A, kiemelt szerep, lényegében modellt álltam, és megvan az esély rá, h plakátokon s sok más helyen ott lehetek.


Igen, sajna nem raktam el egy jelentkezési lapot, amit aláírtam, és nem tudom, h lemondtam-e a jogaimról, vagy sem.. Hiba, tudom..


1. Tételezzük fel, hogy lemondtam. Ebben az esetben mit tehet?

2. Tételezzük fel, hogy nem mondtam le. Mit tehetek?


(Következő napokban betérek az ügynökséghez, de előtte szeretnék felkészülni, hogy normálisan és helyén kezeljem a dolgokat, hogy a lehető legjobban jöjjek ki ebből a helyzetből. Idővel közlöm az eredményt is. Addig is minden tanácsot megköszönök.)

2013. szept. 16. 14:17
 3/4 tetro ***** válasza:

Nem tudom ha aláírtad a joglemondót, akkor az hogyan támadható meg. valahogy biztosan, de ehhez már ügyvéd kell.

elvileg a szóbeli szerződés is kötelez, de hogy mit beszéltetek meg, az nem sokat jelent, ha nálunk van egy aláírt papír.

melyik ügynökség volt ez?

menj be beszélni velük, és vedd fel a beszélgetést. kérdezd meg miért kapsz kevesebbet, mint amiben megállapodtatok.

mennyivel kevesebb egyébként az összeg?

mert hogy valójában mennyit kapsz, az nagyon sok mindentől függ. sima stat voltál-e vagy kiemelt, többen vagytok-e a képen/felvételen, hol jelenik meg, stb stb

2013. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok modell, de ez tényleg így szokás? Hogy a munka után írtok szerződést? Ez nekem fura, akár azt is megtehetik, hogy egy árva vasat nem kapsz.
2013. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!