Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiutaztam Németországba 3...

Kiutaztam Németországba 3 napra rokonaimhoz. Egy kaszinóban nyertem 32. 000 Eurót? Ezután az összeg után nekem itthon kell adóznom?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell

16% mimimum

2013. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos...

Bemész a kaszinóba megkérdezed,hogy ez már adózott összeg e. Ha ők már Németországban egyszer leadózták, akkor neked csak bevallási kötelezettséged van.


Nekem úgy rémlik Németországban is hasonló a helyzet a szerencsejátékokkal kapcsolatban,mint itthon. A szervező adózik, a játékos nem.

Nekem úgy rémlik ott is így működik, ez esetben kérsz egy nyereményigazolást, és csak bevallási kötelezettséged van.


De a kaszinóban ezt biztos meg tudják neked mondani. Ha Németországban azt már egyszer leadózták, akkor itthon nem kell újra. Ha ott nem adóztak utána, akkor viszont neked kell itthon.

2013. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Úgy tudom kint le van adóztatva az összeg.
2013. okt. 16. 19:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Abban az esetben is szükséged van egy nyereményigazolásra.


Illetve ekkora összegnél úgy gondolom érdemes lenne megkérdezned, egy adótanácsadót 5-10 ezer forintért, konkrét hiteles választ kapsz.


Én nem vagyok az:) Én így tudom, de szerintem érdemes annyit rászánni.

2013. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!