Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alapítvány folytathat értékesí...

Alapítvány folytathat értékesítő tevékenységet?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy alapítványnak egy a társadalom számára hasznos tevékenység végzéséhez pénzre van szüksége, mert kevés az önereje,

akkor csinálhat-e olyat, hogy elkezd árulni olyan kis értékű cikkeket, amelyeket saját kézi erejéből minimális pénz felhasználásával elő tud állítani?


Szóval hogy ne az legyen, hogy csak pénzadományokat gyűjt, és közvetlenül nem ad érte semmit. Hanem hogy ad valami kis apróságot az adományozónak, de úgy hogy megszabja annak a minimális árát. Persze ettől még többet is elfogad az adományozótól. Csak legalább mégis ad valamit...


Vagy igazából mikre jogosult egy alapítvány?



2013. okt. 16. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt én pénzmosásnak érzem, csak óvatosan...
2013. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez nem pénzmosás. Ha az alapítvány alapító okirata megengedi, akkor folytathat. És nem feltétlenül biztos, hogy ez egyáltalán vállalkozási tevékenység lesz neki, ha azt cél szerint végzi...
2013. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja nem pénzmosás a cél!


Van egy tervünk alapítvány létrehozására, na de ez hosszú téma, hagyjuk.

Csak nekem az viszket az egészben, hogy nem szeretek kuncsorogni. Márpedig ez az egész alapítványosdi végülis kuncsorgás, hisz az adományozók közvetlenül semmit nem kapnának a pénzükért. Csak közvetve, hisz amire a pénzük fordítva lesz, az bizony nagyon hasznos és értékes tevékenység a társadalom számára.

De nekem akkor is kicsit rossz érzés, hogy közvetlen nem kap semmit az adományozó.


Ezért gondoltam arra, hogy mivel van két kezem, ügyes vagyok, én magam is tudnék olyan kis hasznos tárgyakat készíteni, aminek sokan örülnének, de még az is lehet, hogy valakinek annyira tetszene, hogy mindenképp megvenné, és nem csak azért, hogy ezzel támogasson minket. Így úgy érzem eredményesebbek lehetnénk.


Viszont nem tudom, hogy szabad-e ilyet csinálni, legális-e! Még csak terv minden, és nem világosak a jogszabályok, ezért kérdezek itt, hátha valaki tapasztalt tud valami hasznos infót adni! :-)


Írjatok még!

2013. okt. 17. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Adományozónak adható adományért kisértékű ajándék mentesen, tehát megoldható javaslom egy ezzel foglalkozó könyvelőt megkeresni, de oylat aki ezzel foglalkozik, és nem csak mondja hogy ért hozzá... Sajnos sokan nem....
2013. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!