Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámmal rendelkező magánsze...

Adószámmal rendelkező magánszemélyként adózni külföldi bevételből?

Figyelt kérdés
Ha nem vállalkozó vagyok, hanem adószámmal rendelkező magánszemély, és külföldiektől vannak bevételeim, akkor hogy lehet ebből adózni? Számlát kell küldenem a külföldi vevőnek?

2013. okt. 16. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én mondjuk nem tárgyakat árulok, másról van szó. A számlámra érkező összeget egyszerűen beírom az egyéb külföldi jövedelem, vagy valami ilyesmi rovatba és kész.

Ha gondolod, állíthatsz ki számlát, max nem küldöd el a külföldi vevőnek.

2013. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"A számlámra érkező összeget egyszerűen beírom az egyéb külföldi jövedelem, vagy valami ilyesmi rovatba és kész."


Hol találom ezt az egyéb külföldi jövedelem rovatot? Még eléggé kezdő vagyok, nemrég kaptam csak adószámot.


"Ha gondolod, állíthatsz ki számlát, max nem küldöd el a külföldi vevőnek."


Ez igaz, viszont az én helyzetemből nézve minden egyes kiállított számla után adóznom kell, függetlenül attól,hogy elküldöm-e vagy sem...vagy ez a bevételtől függ?

2013. okt. 16. 16:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Itt a mérték nem mindegy. Mennyi az annyi és milyen rendszerességgel?
2013. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Havi 200 euro alatti összegek max, de van, hogy alacsonyabb (ritkán magasabb)és csak úgy-ahogy rendszeres.
2013. okt. 16. 16:17
 5/15 anonim ***** válasza:

Természetesen adóznod kell a számládon szereplő összegek után.


Az adóelőleg befizetése negyedévenként történik. A NAV-tól kérhetsz csekket.


Az adóbevallás pedig év végén. Pontosabban magánszemélyeknek olyan május körülig kell elküldeni.


Adóbevallási csomagot kapni fogsz postán. Ha netán mégsem, akkor menj be a legközelebbi APEH irodába, és kérj majd jövőre.

2013. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha kp-ba kapod ne foglalkozz vele, ha számlára, akkor kint nyiss számlát.
2013. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Én is ebben a cipőben vagyok! Kell adóznod, 16% SZJA + 27% EHO. negyedévenként kell adóelőleget küldened, májusban pedig az egészet bevallanod.
2013. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi az a 27 % eho?
2013. okt. 25. 15:00
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha nem rendszeres a jövedelem (nem minden hónapban jön össze és nem ugyanannyi) akkor is kell adóznom?
2013. okt. 25. 15:01
 10/15 anonim válasza:

Egészségügyi hozzájárulás. Szóval no comment, ezért az eü-ért...


A keresetedből fizetsz. Tehát ha nem keresel, akkor nem kell fizetned. De ne feledd, hogy erre rájön (lejön) még a TB (6660 ft/hó). Feltéve, hogy nem vagy alkalmazotti jogviszonyban. Ha valahol dolgozol, akkor ezeket kifizetik utánad, s ebben az esetben tudtommal nem kell mást fizetned, csak a SZJA-t.

Viszont ha csak ez a kereseted, akkor a TB-t is neked kell fizetned. Azért nézz utána a KATA-nak is.

2013. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!