Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánszemélyként hogyan...

Magánszemélyként hogyan adhatok számlát egy külföldi (EU-n kívüli) cégnek, ha alkalmi megbízást kapok tőlük?

Figyelt kérdés
Van egy EU-n kívüli külföldi cég, amelyik részére esetleg alkalmanként végezhetnék egy-egy auditot (ellenőrzést) Európai partnereinél. Számlát kellene adnom, csak így tudnak fizetni érte. Nem vagyok vállalkozó, és nem tudom magánszemélyként hogyan lehetek számlaképes.
2010. febr. 7. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magánszemélyként sehogy. Vagy egyéni vállalkozói igazolvány, vagy egy Bt, Kft kéne hozzá.
2010. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vállalkozóként vagy bt-ként egy csomó adminisztrációs kötelességem lenne, és gondolom egy rakás pénzt is be kellene fizetnem, ami valószínűleg nem állna arányban a várható jövedelemmel.
2010. febr. 8. 07:48
 3/9 anonim válasza:
szerintem kell kérned az APEH-től egy adószámot. el kell nekik mondani hogy megbízás lenne, nem folyamatos vállalkozás
2010. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ilyen adószámot kérni és ez milyen kötelezettségekkel jár?
2010. febr. 10. 08:19
 5/9 anonim válasza:
bemész a területileg illetékes APEH-be vagy felhívod őket és elfogják mondani a menetét. Vagy nézd meg a honlapjukon
2010. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha az APEH honlapján kiismerném magam nem tettem volna fel a kérdést. Az SZJA bevalláshoz szükséges programot is úgy elrejtették, hogy nehéz volt megtalálni. Persze érthető is, egy ilyen bonyolult adórendszert ami nálunk van nem lehet egyszerűen elmagyarázni. Ezért kérem olyan segítségét aki ért hozzá, tudja mit kell konkrétan keresnem. Az APEH messze van tőlünk és amikor félfogadási idő van akkor általában én is dolgozok.
2010. febr. 12. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nekik kell adniuk teneked megbízási szerződést. Legalábbis nekem így volt és egy percig nem volt kérdés.
2010. febr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A megbízási szerződés majdnem ugyanaz mind a munkaszerződés, csak nem határozott vagy határozatlan időre szól, hanem egy adott feladat elvégzésére (tökmindegy mennyit foglalkozol vele, ugyanannyi a pénz), de a pénzt ugyanúgy kapod mintha fizetés lenne (ők fizetik a utánad a tb-t, te az szja-t stb), ilyenkor szó sincs semmiféle számlázásról.

Ahhoz hogy te számlát adhass nekik mindenképpen valamilyen egyéni vagy társas vállalkozást kell létrehoznod és viselned a költségeit (adók, könyvelő fizetése...).

Vannak még olyan tevékenységek amikre nem vonatkozik az áfa törvény, magánszemélyként is adhatsz számlát (pl albérlet kiadása), de szerintem az auditálás nem ez a kategória, bár lehet.

Szerintem ők arra gondoltak, hogy váltsd ki a vállalkozóit és adj nekik számlát, ha külföldinek adsz számlát legalább nem kell utána áfát fizetned (te is csak a nettó árát kapod meg).

De az is lehet, hogy foglalkoztatnak megbízási szerződéssel is, szerintem neked ez lenne a legjobb.

2010. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a megbízási szerződésnél nem tudsz számlát adni. Apeh honlap keresőben egyéni adószám és kiadja a lehetőségeket.
2010. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!