Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek? Mit tudnék tenni?

Mit tegyek? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelenleg albérletben lakom, aláírtam egy, egy évre szóló szerződést, de a Főbérlő csúnyán átb*szott minket.. (hatan lakunk).. Az a helyzet hogy egy olyan lakásba költöztünk, ami Európai Uniós pénzen fel lett újítva, amit csak IRODÁNAK adhatna ki... jönnek az ellenőrök.. és a Főbérlő kiköltöztet bennünket máshova.. ( aminek a címét belecsempészte a szerződésbe.) Megmondtam neki, hogy én nem szeretnék oda költözni.. ahogy a többiek sem.. és kérjük vissza a kauciót (80.000 ft) ... erre ő aztmondta, hogy nem, mivel bent van a szerződésben, hogy a két címre írtuk alá.. vagy átköltözünk.. vagy felmondunk mi, és nála marad a kaució.. (amit ugye mi rongálás esetére fizettünk be.)


Szerintem ez teljes mértékben illegális... ráadásul a szerződés amit aláírtunk nem is érvényes.. nem tudtunk a körülményeket, úgy költöztünk ide, hogy egy évig itt fogunk lakni.. nem úgy, hogy akármikor "átköltöztethet" ... ráadásul erről az "Iroda" dologról sem tájékoztatott..azért az átköltöztetés.. mert ha jönnének az ellenőrök.. és minket ott találnának a lakásban, akkor csúnyán megbüntetnék.. bevan sz*rva a faszi..


Remélem olvassa ezt egy ügyvéd.. segítségeteket kérem.. fogalmam sincs mit tegyek most. Mit tudnék tenni ?


2013. okt. 18. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg adót sem fizet utánunk.. és a szerződés azért érvénytelen (szerintem) mert nincs minden adat rajta.. pl: Tanúk személyi száma.. ilyesmi..
2013. okt. 18. 18:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben úgy van reális esélyed pénzt látni ha közlöd:

1.Mindenképp költözöl.

2.Ha visszakapod a kauciót akkor csendben, normálisan. 3.Egyéb esetben jelzed az ellenőröknek a helyzet. Valamint Nav felé.


Most ügyvéddel foglalkozni nem túlzottan érdeme 80000-ért sajnos.

Ez a legreálisabban járható út.


Másik dolog: Nem olyan egyszerű csak úgy kiköltöztetni senkit, pláne nem egy sürgető határidővel. Mert ha jól gondolom már tudjátok mikor jönne az ellenőr.

2013. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki: Ha a szerződés szabályos, akkor tessék lakoltasson ki addig az időpontig amíg az ellenőr jön.


Ha meg nem szabályos akkor örüljön,hogy a 80ezer visszakapása után kiköltöztök időre.

2013. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy pontos dátumot nem tudok, hogy mikor jönne az ellenőr.. azt mondta a főbérlő(Mr.Csaló) .. hogy most jön a 'kifizetés' és azután bármikor szúrópróba szerűen jöhetnek ellenőrizni.. ez valami pályázati pénz.. + banki törlesztés is.. szóval nem csak egy "szervezet" fogja ellenőrizni ezt.. ezért akar minket elköltöztetni mindenáron..


Beszéltem már vele hogy én mindenképp ki akarok költözni. a Válasz az volt, hogy akkor nem kapom vissza a kauciót.. mivel engem köt a szerződés.. és ÉN SZEGEK szerződést..( POÉN)a szerződésben pedig külön van meghatározva a kaució és a bérlemény... szóval vissza kéne adnia.. nekem arra a pénzre szükségem lenne. akármilyen kicsi összeg...

2013. okt. 18. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Én akkor is így állnék hozzá.

Felajánlod a nyugodt költözést, ha visszakapod a 80-at.


Egyéb esetben meg csinál amit akar, ott a szerződése, ha az szabályos ki tud lakoltatni(lassan)

Illetve azért érdemes közölnöd,hogy viharos költözés esetén természetesen lehetőséged van jelenti az ő visszaéléseit.

2013. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet most, hogy egyik lakótársamnak van befolyásos ügyvéd ismerőse.. megmutatjuk neki a szerződést, ha meg tudjuk fogni vele akkor azon keresztül.. ha nem akkor megyünk a hivatalos szervekhez.. ha nekünk nem fizet, az államnak majd fog! Egyenlőre nem akarjuk "megfenyegetni" hogy "ha nem fizetsz akkor felnyomunk" alapon... először kultúráltan akarom elintézni.. ha nem fog menni.. akkor élni fogunk a lehetőségeinkkel.
2013. okt. 18. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!