Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az apeh küldött nekem egy...

Az apeh küldött nekem egy levelet h fizzessek 51 ezer ft ot mert nem volt orvosi ellátásom ki tudja hány hónapig. Mit lehetne tenni h ezt ne kelljen kifizetnem?

Figyelt kérdés
munkaügyi központba mikor regisztráltatam magam munkanélküliként ott nem mondták h ezt intézzem ezért nem volt ellátásom honapokig. mit tegyek?

2013. szept. 30. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Mert ezt magadnak kellett volna tudni...

A jogviszonyod (pl. tanulói, vagy korábbi munkaviszony) megszűnését követő 45 napig van még biztosításod, utána meg magadnak kell fizetned.


Kérj méltányosságot és részletfizetést, és a kérelemmel egyidejűleg fizess be valamennyit - így van a legnagyobb esélyed, hogy megkapd.

Amúgy meg sajnos ki kell fizetni.

2013. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de szemetek ezek most én mit tehetek erről az egészről? nekem munkaügyibe nem mondták h intézzem a tb-t, am meg orvosnál se voltam már 2 éve legalább, most meg fizessek a semmiért????? ja a másik meg mibol fizessek mikor még állásom sincs jelenleg???????? remélem megdöglik az összes apehos, a lehető legrosszabbat kivánom ezeknek a szemétládáknak, ezek nem emberek az tuti!
2013. okt. 1. 08:57
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Pedig sajnos nem tudsz mit tenni, ki kell fizetned. Nem mondták persze, mert gondolták, hogy tudod, ugyanis illett volna. A TB fizetése kötelező ha mész orvoshoz ha nem, ha van állásod ha nincs. Van egyéb jogviszony, ami biztosítottságot ad, meg bejelentett munka esetén a munkáltató alapból vonja a fizetésből, de egyébként fizetni kell.
2013. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
de régen nem igy volt, ha valakinek nem volt tb je max nem látták el csak akkor ha életveszélyben volt az illető, most meg honnan kellett volna tudnom h ezt fizetni kell, munkaügyiben a hülye curv@ erről elfelejtett tájékoztatni h ezt intézni kell legutobb mikor voltam munkaügyibe akkor tudtam meg de akkor már késő volt.
2013. okt. 1. 12:06
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Felnőtt ember vagy, magadnak kell tudni az ilyesmit.

Tetszik vagy nem, fizetni kell. Lehet egyet nem érteni, de a szabályokon az nem változtat.

2013. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként nem a Nav tehet róla , hogy fizetni kell , ők csak végrehajtó szerv , a törvényalkotóknál reklamálj....
2013. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy egy kicsit valóban durva..hogy küldenek egy levelet azt fizess.


Ha nincs TB-je ne lássák el, jelezzék és nincs probléma.


Szóval itt a munkaügyi is,meg a saját háziorvosa is leszarta azt nem szólt...


Pedig a házi orovosnál vagy gyógyszertárban ha nincs TBje, akkor receptváltáskor megjelenik egy "piros" figyelmeztetés.


Ezt hívják együttes mulasztásnak, nem csak a kérdező ludas ebben..

2013. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
utolsó teljes mértékben egyetértek veled, a legrosszabb az egészben meg az hogy nekem nincs ennyi pénzem, mivel jelenleg munkanélküli vagyok, ráadásul még kamatozik is szóval én már nagyon ideges vagyok ez miatt.
2013. okt. 3. 17:18
 9/21 anonim ***** válasza:

"Ha nincs TB-je ne lássák el, jelezzék és nincs probléma. "


Ezzel csak az a probléma, hogy írta is a kérdező, hogy legalább 2 éve nem volt orvosnál, szóval lehetőség se volt arra, hogy az orvosok jelezzék, vagy esetleg a gyógyszertáros, hogy nincs rendezve a TB-je.

Erre meg külön csak úgy nem figyelmezteti senki az embert, hogy jaj, nincs munkád, be kéne fizetni. Magadnak kell gondoskodni erről, szóval nincs együttes mulasztás.

2013. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy az embernek a kisujjából kéne kiszopnia dolgokat, de abban egyet értek a kérdezővel, hogy valamennyi hatóságot köteleznék arra, ha igénylik, ha nem, tájékoztassa már erről a polgárt.

Akár az iskola, mielőtt megszűnik a tanuló hallgatói jogviszonya, akár a munkaügyi központ, akár az orvos, gyógyszerész, vagy a segélyt megítélő polgármester hivatali ügyintéző. Valaki... mert az ember nem jártas minden nap a több százezer, 5 percenként változó jogszabályokban.


Egyébként régen úgy volt, hogy ha elvesztetted a munkád, nem voltál biztosított, akkor a háztartásodban élő másik kereső jogán voltál passzívan biztosítva, nem kellett külön fizetgetni miatta. A gyerekek, akik tanultak, a szülők jogán voltak biztosítva.

A munkáltatók állítgatták ki a biztosítások igazolásait, és jelentgették mindig az egészségpénztárnak a változásokat.

Egy jó ideje már más világot élünk...

2013. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!