Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet ma Magyarországon...

Hogyan lehet ma Magyarországon, büntetlenül, legálisan, számla/blokk nélkül havonta nagy mennyiségben termékeket értékesíteni?

Figyelt kérdés

Pl.: üdítőt,szendvicset,csokit,cukorkát,stb,stb.

Azaz az emberek vegyék az általam/rajtam keresztül értékesített termékeket úgy,hogy nem kapnak tőlem sem számlát sem blokkot és mind ezt a tevékenységet nyilvánosan, hivatalosan, azaz legálisan,büntetlenül végezhessem,működtethessem ?



2013. okt. 22. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt megteszem hamar börtönbe kerülsz adócsalás és engedély nélküli kereskedés miatt.
2013. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es, mivel gyorsan reagáltál és válaszoltál a kérdésre,elképzelhető,hogy nem szántál rá elég időt ahhoz hogy a válaszadásodat átgondold? Vagy egy kicsivel hosszabb gondolkodási idő után is ez lenne a véleményed?
2013. okt. 22. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet ilyet csinálni. Elolvastam amit írtál...
2013. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én ma elmentem legalább 10 helyre és vásároltam a felsorolt termékekből,sőt még szolgáltatást is vásároltam és sem számlát sem blokkot sem nyugtát nem kaptam !

És mind ezt nyilvános és legális helyen vásároltam,fizettem.

Te is ki próbálhatod és ha nem így van akkor jelezd felém légy szíves.

Elmentem és bedobtam az ital automatába 300 ft.-ot vettem egy kólát. Egy másik automatába más terméket,stb. A végén elmentem lemostam az autómat kb.1200 ft-ot hagytam ott,fizettem. (kézi gőzborotvás mosás,benzinkúti mosó)

Az autó porszívózás kb. 600 ft.

Áru vásárlás,szolgáltatás,vásárlása ma Magyarországon legálisan,nyugta,blokk,számla nélkül legálisan!

Ma Magyarországon több 1000 vagy több 100 000 ilyen értékesítési és szolgáltatás nyújtó hely,lehetőség van,legálisan üzemeltetve,működtetve.


De lehet hogy tévedek?

Te már kaptál ilyen esetben számlát,blokkot,nyugtát?

Írd meg légy szíves,hogy hol mikor,hogyan és kitől?

Köszönöm!

2013. okt. 22. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a gépek amit igénybe vettél, csak engedélyekkel rendelkező cég, vagy vállalkozó üzemeltethet.

Tehát itt már többszörösen is adózott, iparűzési adó, engedélyek...

Minden gépben van egy Nav által hitelesített számláló, amit ellenőrizhetnek. A forgalom után meg kell fizetni az áfát és egyéb termékdíjakat. Bejelentett alkalmazottak üzemeltetik és tartják karban a gépeket. Ha számla igényed van a gépeken, vagy azok körül találsz cég nevet, címet telefonszámot. Ezeken az elérhetőségeken tudsz számlát kérni utólag.

2013. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Linkoln ***** válasza:

Amit a kérdező akar magyarul megfogalmazva:

Hogyan csalhatok adót legálisan?

A helyes válasz amit nem akar elfogadni: Sehogy

Amit hallani akar, azt kitudja... Nincs ilyen, ha valakinek nagyon gazdag a képzelőereje írjon valamit.

2013. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazad van, kedves kérdező. Egy kisvállalkozás étkezőjébe néhány hete vettem egy olasz pénzbedobós kávéautomatát, teljesen hivatalosan, ÁFÁ-s számlával (milliós tétel volt). Az alapporokat is legális úton szerzem be. Úgy állítottuk be az árakat, hogy az alapanyag kiteljen belőle (az áramot és a vizet ingyen adom az alkalmazottaknak). Pl.: egy capuccino 25 forint, egy forró csoki 30 (pohár nélkül). Ha elfogynak a porok, kiürítjük a pénzesdobozt, és veszünk újat.

#5-ös válaszolónak nagyon köszönöm, hogy megkacagtatott, az automatában nyoma nincs NAV számlálónak.

A pénzforgalmat lehet ugyan összegezni adott időszakra vele, de mivel én programozom, bármikor le lehet, le tudom teljesen nullázni.

Aki ezt haszonszerzés miatt üzemelteti, az annyit vall be, amennyit akar, mert legalábbis az én modellemben minden szabadon programozható. Én állítom be, hogy hány fordulatot tekerjen a kis csigás poradagoló, hogy hány fokos legyen a víz és mennyi ideig folyjon és hogy mennyi legyen az ára. Mindent meg tudok változtatni és le tudok nullázni, senki nem tud a kezdetektől adatot kinyerni belőle...

2013. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!