Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vaterán szeretnék árulni, de...

Vaterán szeretnék árulni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Vaterán szeretnék árulni ruhákat, külföldről hozatom be őket. Az egyértelmű, hogy adózni kell utána. Van is másodállású vállalkozóim csomagküldő kereskedelemre, azon belül ruhákra. A gondom az, hogy számlát nem kapok a ruhákról, ezáltal én így, hogyan tudok számlát adni a vevőnek? Annyi igazolásom van, hogy mennyiért vettem a ruhát, amit az oldal kiír nekem, azt sem forintban, és nincs hozzá csatolva az adószámom. Vagy magánszemélyes adószámot kellene kérni? Légyszi, aki tapasztalta már ezt válaszoljon! Köszönöm szépen!

2013. okt. 22. 16:56
 1/4 Linkoln ***** válasza:

Ezt sajnos így sehogy.. Ha legálisan eladsz egy ilyen ruhát, iszonyatosan megbüntetnek. Többszörösen csalod az adót.

Senkit nem érdekel hogy milyen oldalról veszel ruhát. Nem az oldalé a ruha. Feltehetően egy hirdetőoldal egyik pénzmozgásokról informáló lapjára gondolsz. Semmit nem ér, az neked van fenntartva.


Ha el akarod adni vaterán, és tényleg van hozzá engedélyed, akkor a menete:

Felveszed a kapcsolatot a gyártóval, vagy a céggel aki értékesíti a ruhát.

Kérsz tőle egy áruösszefoglaló ujságot.

Kiválasztod a neked kellő ruhákat. Méreteket, mennyiséget.

Üzletet kötsz vele, valahogyan, megegyezel vele egy kedvező árban.

Megegyeztek egy fuvarszolgálatos megoldásban (Ne ő intézzen mindent, mert kegyetlenül át fog verni. Feltehetően távolkeleti emberekről sose feltételezd hogy nem akar átvágni ha százezreket utalhatsz el neki anélkül hogy bármit is küldene. A magyar állam tojik az ügyre. Az övé is... Ha valahogy, akkor így lehet nagyokat csalni. Hozzá nem értő balekról leakasztani párszázezret.

A lényeg: Alkudd ki az árat, alkudd ki a fuvarszolgálatot, egyezz meg velük, incotermeket ismerd, és tudd hogy mikor kinek mi áll jogában. Ha egyet is hibázol, megléphet a pénzeddel.

Soha ne adj ki úgy pénzt a kezedből hogy jogilag nem vagy biztonságban.

Írass vele számlát!!!!!!!!!!

Írass vele szerződést. Fizess az áruért közvetítő bankon keresztül, L/C szerződéses utalással, escrowos utalással, vagy feltételhez kötött paypalos módon.

Kövesd a csomagot, amint beér a vámhatóságra, már tudni fogják hogy miaz, te pedig szépen mindenről beszámolsz. Sokan hajlamosat a csalásra. Te nem akarsz csalni a vámon mert nagyon megütheted a bokád.

Kifizeted a termékdíjat, vámot, áfát. (Ez nem lesz olcsó)

Elmész az áruért, hazaviszed.

Ezt már árulhatod, de számlát kell adnod minden eladott ruha után.

Ez tisztán gazdasági tevékenység, ez a legegyzserűbb módja ahogy megúszod.

Áfát, és vámot nem kerülheted el úgy hogy ne csalj.

Eus adószámot kicsibe űzve nem kell kérni.

Áfakörösnek sem kell lenned. KATA-val letudod a járulékokat is. Adókat is stb.

(Persze a vám meg áfa elég jelentős a kata eltörpül mellette)

Ennyi röviden. jah meg könyvelő kellene, ő úgy is érti. Anélkül egy nagy büntetés lesz a dolog vége.

2013. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan ebay-re meg hasonló odalakra gondoltam. Akkor egyesével minden eladóval felkéne venni kapcsolatot, hogy adjon nekem róla számlát? Ha jól értem :)

És akkor a sok vaterás, aki egymásra ugyanazokat a cuccokat árulja, havonta kitudja mennyi rendeléssel... számlát tuti nem ad egyik se ... velük mi a helyzet? Penge élen táncolnak, hogy mikor futnak bele egy APEH-os vagy fogyvédes ellenőrzésbe? Mert nem hinném, hogy az túl legális a fogyvéd szempontjából is, hogy kiírja, hogy se cserét, se semmilyen garanciát nem vállal a ruhákra. Sőt... ő hozzá, mint eladóhoz el sem jut a csomag, mert egyenesen a vevő címére rendeli meg... ???? Na ilyenkor mivan? :D :D

2013. okt. 24. 22:19
 3/4 Linkoln ***** válasza:

Ebay, és hasonló oldalak magánszemélyeknek értékesítenek. Saját célra.

Az hogy sokan ezzel csúnyán csalnak téged negatívan érint, mert rontja a boltod. Jogos.

De igen, pengeélen táncolnak. Sokakat elkapnak, többet nem. De akit megbüntetnek, nem 10-20 ezerre büntetik, hanem 2-5 millióra. Azok nem vigyorognak, az biztos. Földhöz vágja őket. De nem veszik komolyan amíg nem esnek pofára... Sajnos ez van.

Természetesen adót csalnak, és ennek minden nyoma megmarad. Ha az én üzletem valami ész brutálisan rontani azzal hogy erősen csalja az adót, és minimális árréssel dolgozna, feldobnám. Minden dokumentálva volt a részéről. Mintha nappal lopna.... Nincs bennük félsz? jókérdés....

Ha valaki csal, azzal mindent kockára tesz, legalább profin csinálja, ne maradjon nyoma...

Írd be hogy B2B (Business to business) sima üzletkötés.

Felméred a piacot. Látod hogy valamire igény van. Rákeresel egy b2b oldalon egy supplier-re. Adatokat kérsz, alkudsz, megegyezel vele egy árban, és minden egyéb feltételben. Elhozatod az árut, és ott adod el ahol akarod.

Ez a normális menete a kereskedelemnek.

Ha még is valami elvetemült jószág a neten akar dropshippingelni, apródon tegye.

Ajándékba kaptam, nem jött be, elaqdó 1 hetes, magánszemély vok, gari nincs, stb, ki lehet próbálni.

Aztán valójában van neki 20 a szobájában, és nem veszi le a hirdetést. Így legalább nem hagy nyomot. De adócsalás! Csak mondom.

2013. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linkoln ***** válasza:

Csak így ingóság értékesítésébe esik, így nem adóköteles. De csak papíron. Valójában érzi hogy kéne, de ha úgy sem fizeti...

Nah, nem áradozok.

Szó mi szó, egyszer találsz egy jó forrást, onnan kezdve, írsz vele szerződést hogy mennyit fogsz tőle venni kb, meg hogy egyben vásárolsz tőle mondjuk 100 ezer ft értékben, és utána is megtartod beszállítónak ha tartja az árakat, cserébe fillérekért megvagy.

Rá kell feküdni ennek a terméknek a marketingjére. Így nem kell mindig felvenni a kapcsolatot. Azt egyszer kell, egy féle termékhez.

1 termékre kiépítesz egy reklám rendszert, egy marketing rendszert, stabil olcsó beszállító, jó áron= Viszik mint a cukrot. (Persze csak ha előtte kielemezted hogy van igény az árura)

Ha ilyenre nincs motivációd, lehetőséged, akkor marad a B terv.

Iszonyú széles választék...

1000-2000meghirdetett termék. Ekkor szintén van számottevő profit. Csak több vele a meló, macerásabb, de egyszerűbb felépíteni mert nem kell hozzá ész.

2013. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!