Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utólag még kérhetjük, hogy...

Utólag még kérhetjük, hogy megosztva legyen a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Lehet elrontottuk a dolgot...Férjem minimálbéren 8 órába megkapta az adókedvezményt a gyermekünk után. Viszont ő egy összegbe fogja visszaigényelni. Én szeptembertől dolgozom, 6 órában, és onnantól én veszem igénybe, tehát ő csak augusztus végéig, 8 hónapot igényelhet vissza. Mivel nekem kevesebb a bérem (a 6 órás minimálbér), így lehet kár volt nekem átvenni az igénylést, mivel nem kapom meg a 10 ezret csak kevesebbet.

Mikor jövőre ő igényli vissza majd, kérheti még hogy erre a párhónapra a maradékot az enyém után is megkapja? Vagy most kéne még szólni a könyvelőjének, hogy megosztva szeretnénk? Igazából dec 10-től már 8 órába leszek, tehát szerintem meg lesz nekem is az elegendő adóm ahhoz, hogy a teljeset igénybe vehessem, de addig is szeretném tudni, hogy lehetséges-e amit leírtam. Remélem valamennyire érthető volt :)


2013. okt. 27. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Mikor készítitek az adóbevallást, nem az fog számítani, hogy a férjed csak 8 hónapra veheti igénybe, hanem hogy összesen mennyi adókedvezményre vagytok jogosultak, illetve az hogy mennyi az adótok. Abból te valamennyit már érvényesítettél, a maradékot a férjed vissza tudja majd igényelni.
2013. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár most gondolok bele...

Azt írod, hogy 6 órás minimálbéren vagy, átszámoltam, és annak az szja is több mint 10ezer Ft, szóval nem igazán értem, hogy honnan szeded, hogy nem tudod teljes mértékben érvényesíteni a kedvezményt.

2013. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem most azt mondták, hogy minimum 8 órás minimálbér esetén lehet csak a teljes 10 ezer ft-ot érvényesíteni, rosszul mondták akkor?
2013. okt. 27. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Kik mondták? De amúgy igen, rosszul mondták. A 6 órás bruttó minimálbér 73500 Ft, ennek a 16%-a, vagyis az szja 11760 Ft. Szóval elvben teles egészében meg kellett hogy kapjad.

Tehát nettóban 48143 Ft fizetés érkezik a számládra, a családi adókedvezménnyel együtt 58143 Ft. Ennyit kapsz?

De nézd meg a bérpapírod, azon minden tételesen fel van tüntetve.

2013. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!