Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nettó pótlékszámítási listát...

Nettó pótlékszámítási listát kaptam, mit kéne vele csinálni?

Figyelt kérdés
Kaptam a NAV-tól Nettó pótlékszámítási listát. Szeptemberig munkanélküli voltam, fizettem rendesen a EÜ járulékot, mindig időben. Augusztusban igényeltem aktív korúak ellátása elnevezésű segélyt, ekkor nem fizettem. Szeptember elején sikerült munkát találnom, visszamondtam a segélyt, munkaügyi központból kijelentkeztem. Pár hét múlva kaptam is a NAV-tól hogy mostantól XY Kft fizeti. Mivel egy állami cég leányvállalatánál dolgozom, nem hiszem, hogy nem fizették volna. 8.29.-12.19. ig 554 Ft pótlékfizetés szerepel a papíron, az Adózási tevékenysghez kapcsolódó folyószámla-kivonatú papíron pedig az adónem tartozásnál 13206 Ft szerepel. Mi ilyenkor a teendő?

#adó #NAV #nettó pótlékszámítási lista
2013. okt. 29. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A pótlék a 2012-es évi elmaradások után van felszámolva.

"az adónem tartozásnál 13206 Ft szerepel"

Melyik adónemnél (mi a száma, megnevezése) és milyen esedékességi dátumokkal van előírva?

A teendő:

Ha jogos, be kell fizetned.

Ha nem jogos, felkeresed a NAV-ot és tisztázod.

2013. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
124-es adónem szerepel. Nem érzem jogosnak mert a csekket időben befizettem, amikor az állam egyik helyről a másikba teszi a pénzt az nem rám tartozik, hogy mikor és milyen módon teszi. Még azt sem tudom elképzelni, hogy a cég nem fizette be időben, mivel akkor a cég többi 1000 munkavállalójának jó részénél felmerült volna ez a probléma. A fizetésemből a bérpapírom szerint mindig mindent rendesen levontak. 130e bruttó fizetésre átlagban 85 nettót kaptam meg, semmilyen kedvezményre nem vagyok jogosult. Esetleg az nem lehet hogy az a 13e Ft-nyi elmaradás azért szerepel ezen, mert a munkáltató 2013. januárjában utalta a NAV félé? (ügye a fizetést is így kapom) Mert ez a lista a 2012.01.01-től 12.31. ig befizetett dolgokat tartalmazza. Amit még érdekesnek találok, hogy minden hónapban egyazon összeg befizetése szerepel, holott a bérem változik minden hónapban (túlóra, délutáni/esti műszakpótlék, kiküldetés stb). Ezek után nem kéne többet levonni?
2013. okt. 29. 21:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit te kapsz adófolyószámlát azon azok a tételek szerepelnek, amiket te vallottál be, vagy rád róttak ki, valamint azok amelyeket te fizettél be.

A munkáltatód bevallásai és befizetései a te adófolyószámládon nem jelennek (nem is jelenhetnek meg)

A decemberi béred utáni járulékokat január 12-ig kell bevallania és befizetnie, az még az ő adófolyószámláján sem 2012-es évben szerepel.

A tőled levont járulékok nem a 124-es folyószámlán szerepelnek (arra a munkáltató nem utal a béredből)


Ha megírod, hogy 2012-ben napra pontosan mikor milyen jogviszonyod volt (munkanélküli ellátás nélkül, FHT-s, munkaviszony) és elküldöd a NAVtól kapott papír másolatát (személyes adataid kitakarva), akkor meg tudom mondani neked, hogy miért van hátralékod és késedelmi kamatod.

2013. okt. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Remélem látszanak, előre is köszönöm a segítséget!

2013. okt. 30. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Az adófolyószámla kivonatod alapján 2012. szeptember 3-tól van munkaviszonyod.

Az eü. szolg. járulékot mindig utólag, a következő hónap 12-ig kell megfizetni (a bal oldali oszlopban lévő előírások)

Te utoljára 2012.07.11-én fizettél, június hónapra.

Nem fizetted be a július és augusztus havi járulékot (08.13 és 09.12 a bal oldali oszlopban), valamint a szeptemberi 2 napot (10.12-én 426 forint előírás)


A nettó pótlékszámítási listán feltünteti a jegybanki alapkamatot is. Elég sokszor változott a múlt évben, azért szerepel a pótlékalap oszlopban sok adat.

A pótlékalap az az összeg, ami lejárt esedékességű és nem lett megfizetve (tatozás)

08.14-től 09.12-ig 6390 Ft (a júliusi járulék)

09.13-tól 10.12-ig 12780 Ft (júliusi és augusztusi járulék)

10.13-tól 12.31-ig 13204 Ft (július, augusztus és 2 nap szeptemberből)


Mivel ezek az összegek tényleges tartozások (szeptember 3-tól nem kell fizetned az eü.sz.járt), be kell fizetned a 124-es adónemre a 13204 Ft-t és a késedelmi pótlékra az 554 FT-t.


Ha jól látom, csekken fizettél.

Ha még van csekked, azon befizetheted a 13204-et.

Az 554-re viszont csekket kell kérned a NAVtól (postán is megteheted, fenn van a honlapjukon a csekk igénylő nyomtatvány)

2013. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen akkor nem fizettem, mivel kaptam az aktív korúak ellátása elnevezésű segélyt, és azt mondták, hogy ne fizessem a csekket. Ilyenkor tényleg kéne fizetni, vagy csak ők nem kapták meg?
2013. okt. 30. 18:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg is találtam a határozatot, amin július 26-tól nyilvántartásba vettek, kapom az ellátást. Vagy külön kellett volna igényelnem?
2013. okt. 30. 18:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor ki kellett volna jelentkezned a járulék fizetés alól.

Ugyanazon a lapon amin bejelentkeztél, kijelentkezel, mellékled hozzá az önkormányzati határozatot az FHT megállapításról.

Így csak 213x25=5325 forintot kell fizetned (a júliusi 25 napra jutó pénzt), nem 13206-ot.

2013. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Huh kicsit most összezavarodtam. Emlékeim szerint én még július elején befizettem a teljes havi összeget, majd holnap megnézem a csekket. Akkor ha jól gondolom, de javítson ki ha tévedek, még ők tartoznak nekem 6*213 Ft al mert én előre kifizettem azt az egész hónapot, ők pedig 26-tól már átvállalták. A járulékfizetés alóli kijelentkezést úgy érti, hogy az FHT-t lemondom. Ez meg is történt még augusztusban, befáradtam a munkaszerződésemmel elkészítette a papírokat, majd szept. 3-án újra visszamentem aláírtam, hogy lemondok róla.
2013. okt. 30. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Július elején a június havi összeg lett befizetve.

Aminek az esedékességi (előírási) dátuma (bal oldali oszlop) július 12, az a június havi járulék.

Mindig utólag kell fizetni a járulékokat (előre nem lehet tudni, hogy abban a hónapban mennyit kell fizetni; az is lehet, hogy hó közepén hirtelen elhelyezkedik)


Nem kell a csekkeket nézni, a jobb oldali oszlopban a befizetések (feladott csekkek) vannak feltüntetve.


Nem a NAV tartozik, mert a júliusban előírt és befizetett összeg június hónapra vonatkozik.

A július havi 25 napot augusztusi dátummal írják elő és augusztus 12-ig kellett volna befizetni.


A járulék fizetési kötelezettség alóli kijelentkezés azt jelenti, hogy a NAVhoz bejelenti, hogy az FHT folyósításának kezdetével nem kell eü.szolg.járulékot fizetnie, mert egyéb jogon (FHT) jogosulttá válik.

Attól a naptól kezdve az önkormányzat rendezi a TBjét.

2013. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!