Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy csináljam hivatalosan?

Hogy csináljam hivatalosan?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és amolyan minden hülyeség érdekel. Kőműves munkák, falazás, vakolás, vályog tapasztás, kémény építés-bontás , burkolás, kemence építés, cserépkályha építés-bontás-átrakás, ácsmunkák. Eddig csak magamnak csinálgattam dolgokat, de most szükségem lenne egy kis, vaagyis nem is kevés pénzre. Gondoltam, ebből is összejöhetne egy kevéske, csak nem merném feketén, mert itt olyan emberek vannak, hogy ha biciklizel lámpa nélkül is rádhívja a rendőrt... Úgyhogy valahogy hivatalosan kéne, de mellette iskolába -gimibe- járok. Hogy lehetne ezt megcsinálni? Egy 500.000 Ft jó volna évi szinten. Sokan hülyének is néznek, de én szeretem amúgy csinálni, de nem megélhetés szinten, csak úgy hobbiból.
2013. nov. 3. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Senki nem bíz kőműves munkát egy 16 éves gyerekre...
2013. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Linkoln ***** válasza:

Nem egyszerű 16 évesen :/ A kor, nagyon sokat számít az emberek szemében. Még ha nem is olyan fontos.

Kiskorúként szinte semmit sem lehet legálisan végezni ami jövedelmet termel.

500ezret nem tudsz elérni úgy hogy ne legyen feltűnő. Meg az már olyan összeg, amivel foglalkoznak, így mindenképpen bele kellene venni a pakliba hogy kapsz egy pár milliós büntetést, még ha nem is valszínű. De ott a lehetősége.

Legálisan nem fog menni... Segítkezz építkezéseknél. Piti melókat kapsz. Évi 500 nem lesz, de lesz valamennyi.

2013. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy hülye, inkább becsülendő! Az én szememben mindenféleképpen!


Legálisan csak úgy tudod csinálni, ha mint diákmunkás dolgozol. Diákként a szünidőben lehet 15. életéved betöltésének napjától dolgozni. Nem kell, hogy diákszövetkezeten keresztüli munka legyen, bármilyen jogviszonyban végezheted, ha van olyan munkáltató, foglalkoztató, akinek szüksége van Rád.

Ez így teljesen hivatalos lenne, de tuti nem keresnél vele ennyi pénzt, ráadásul a "szakmunkás" melókat nem hiszem, hogy "képzetlenekre" bíznák. Viszont segédkezhetsz egy szakképzett dolgozó mellett, úgy is lehet még tanulni valamit Tőle.

A "szakiparban" keresgélj, hátha valakinek jól jönne egy kis szorgalmas inas...:)

2013. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!