Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretném kiváltani a vállalko...

Szeretném kiváltani a vállalkozói igazolványt, és egy saját üzletet nyitni. Nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Egészen pontosan mi kell hozzá? Kitől tudok erről részletes felvilágosítást kapni? Hallottatok már a KATA-ról?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 15:57
 1/1 Sugarpeas válasza:

Szia!Hát elöszöris keress egy helységet ahol a vállalkozásodat üzemeltetni szeretnéd ha ez meg van akkor a helyi okmányirodába kell bemenned és ott az egyéni vállalkozókkal foglalkozó részleget kell felkeresned ahol kikérheted a vállalkozói igazolványodat megjegyezném hogy én az igazolvány helyett igazolást kérnék ami annyiban különbözik az igazolványtól hogy egy A/4 papirra kinyomtatva kapod Ingyen,ameddig az igazolvány egy kártya és 15.000ft-ba kerül a funkciója mindkettőnek ugyan az semmivel sem kevesepp az igazolás mint az igazolvány!ha ez is meg van átirányitanak egy másik ügyintézőhöz akinek a bérlet/tulajdon szerződés átadásával megkezdődik a hivatalos ügyintézés,itt el kell mondani hogy milyen tevékenységi kört vettél fel a vállalkozásba és mik azok a termékek/szolgáltatások amiket értékesíteni szeretnél,valamint kérik a "Fantázia" nevét az üzletnek és a nyitvatartási idejét!Ha ez meg van akkor csak a hivatalos válaszra kell várni!Továbbá pénztárgépet és egyéb kellékeket kell beszerezni,valamint a szükséges engedélyeket!Mivel nem tudom mibe vágnál bele így azt sem tudom milyen engedélyek kellenek hozzá!De álltalában az okmányirodák készséggel segítenek és minden engedély beszerzéséhez segítséget nyújtanak!

Remélem tudtam ezzel valamennyit segíteni!

Sok sikert kívánok hozzá:)

2013. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!