Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell fizetni a TB-t, ha...

Hogy kell fizetni a TB-t, ha esti iskola miatt nem fogok dolgozni pár hónapig?

Figyelt kérdés
Abbahagyom a munkát, mert érettségire készülök, ezért megszűnik az alkalmazotti viszonyom. Viszont úgy tudom, a TB-t akkor is köteles vagyok fizetni. Ezt hogy kell, hova kell írnom vagy csekket küldenem? Egyáltalán, ha valakinek nincs jövedelme, be kell fizetni akkor is? Mert ezt csak anyu fogja tudni befizetni, mert nekem nincs így jövedelmem.

2013. nov. 11. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Fizetned kell TB-t. Ebben az évben még havi 6660 Ft.

Be kell menni személyesen a NAV területileg illetékes ügyfélszolgálatára.

2013. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy ez: [link]
2013. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (van TBd)

Ha az elmúlt 3 évben volt legalább 360 munkaviszonyos napod, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra. Ennek a folyósítása alatt is van Tbd és ez után is jár a passzív jogosultság.

Ha letelt a passzív jogosultsági időd is, akkor kell magadnak rendezned a TBd (ha akkor sem leszel semmilyen jogon jogosult az eü, ellátásokra)

Ha szociálisan rászorulónak minősülsz, akkor (kérelmedre) a járási hivatal rendezi a TBd (ha elmúltál 20 éves, édesanyád jövedelme nem számít)

Ha nem minősülsz rászorulónak, akkor kell magad után rendezned: NAVnál bejelentkezni eü.szolg.járulék fizetésre, csekket kérni és fizetni, vagy utalhatod is.

2013. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolót egészíteném ki azzal, hogy a munkaviszony megszünte után 45 napig passzív jogon akkor vagy jogosult eü. ellátásra, ha a munkaviszonyod legalább 45 napig fennállt. Ha kevesebb ideig állt fenn, mint 45 nap, akkor csak a "kevés" időre vagy passzív jogon jogosult külön "TB" fizetése nélkül ellátásra.
2013. nov. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Megvolt az egy év munkaviszony, igen, de most nem is szeretnék már addig dolgozni, amíg az érettségit nem teszem le. Ha kérem a munkanélkülit, ők lehet, hogy munkát ajánlanak, tehát az sem lenne szerencsés. Inkább befizetem a tb-t.
2013. nov. 12. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!