Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adót fizetnem abban az...

Kell-e adót fizetnem abban az esetben, ha több mint 183 napot külföldön töltök?

Figyelt kérdés
Egy évben összesen maximum 8-12 hetet leszek Magyarországon, de ezt sem egyszerre. Viszont nincs másik ország ahol lakcímem keletkezne, mert sehol sem töltök majd 183 napot. Munkám jellegéből adódóan pár hétig vagyok csak egy országban és utána megyek a következőbe. Ingatlanom, autóm, háziállatom, párom, gyerekem semelyik országban sincsen. A lakcímemet rokonokhoz fogom bejelenteni itthon Magyarországon.

2013. nov. 13. 18:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen adóra gondolsz? Jelenleg Magyarországon ha nincs semmilyen tulajdonod sem bejelentett munkád akkor nem kell semmilyen adót fizetned, akkor sem ha 365 napot töltesz az országban évente.
2013. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jövedelemadót és járulékokat abban az országban kell fizetned, ahol a munkád be van jelentve. Ha ez az EU-n belül van, akkor a befizetett tb-d az EU egész területére érvényes. Ha az EU-n belül sehol máshol nincs bejelentett munkaviszonyod, de van Magyarországon állandó lakcímed, akkor havi 6660 Ft egészségbiztosítási járulékot kell fizetned akkor is, ha egyetlen napot nem töltesz az évben az ország területén.
2013. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
a járulék nem adó :)
2013. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Mégis milyen adóra gondolsz? Jelenleg Magyarországon ha nincs semmilyen tulajdonod sem bejelentett munkád akkor nem kell semmilyen adót fizetned, akkor sem ha 365 napot töltesz az országban évente."


Ez nem ilyen egyszerű. Én úgy tudom, hogy amíg nincs másik országban lakcímem addig itthon kell adóznom. Az én esetemben szerintem hiába külföldi cég adja a fizetést (EU-n kívüli), akkor is kell SZJA-t és minden mást fizetnem, mert nincs máshol sem állandó lakhelyem (gyakorlatilag sehol sem). Ezek alapján bárki, aki több, mint fél évet utazik adómentesen juthatna hozzá a külföldi jövedelméhez. Örülnék neki, ha így lenne, de tartok tőle, hogy nem így van.

2013. nov. 13. 20:53
 5/21 A kérdező kommentje:
A 6600Ft-os TB részlet kérdés, az SZJA és az egyebek a sok.
2013. nov. 13. 20:54
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Abban az országban kell adóznod, ahol a cég, akitől kapod a fizetésedet üzemel. De amúgy feltételezem azért abban az országban is úgy van, hogy nem a bruttó béredet kapod meg, hanem az adózás utánit (aka nettót).
2013. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kettős adózás sehol nincs, akkor sem, ha az EU-n kívül vagy. Ha ott levonják a fizetésedből a jövedelemadót, akkor itthon már nem kell semmit fizetned. A bevételed után vagy ott adózol, vagy itt, két helyen semmiképp.
2013. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva: EU-n kívüli cég alkalmaz majd remélhetőleg. Ez nem egy tipikus helyhez kötött munka, hanem kb. két hetente másik országba küld a cég. Így tehát sehol sem töltök anny időt, hogy valahol adórezidens legyek. A lakcímem viszont meghagyom, mert anélkül nem nyitnak számlát a bankok és más országban nem tudnék lakcímet igényelni hiszen sehol sem élek életvitelszerűen.


A kérdés tehát, hogy ilyen esetben a külföldi jövedelmem hol adózik?

2013. nov. 13. 21:00
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem a munkavégzés helye számít, hanem hogy melyik országban van bejegyezve a cég, aminek az alkalmazottja vagy. Ott fogsz adózni is, mint ahogyan a fizetésed is onnan fog a számládra érkezni, nem abból az országból, ahol a munkádból kifolyólag éppen tartózkodsz. Én például több évig dolgoztam telepített idegenvezetőként dél-európai országokban, de magyar utazási iroda volt a munkáltatóm, így adót itthon vontak le a fizetésemből.
2013. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Kettős adózás sehol nincs, akkor sem, ha az EU-n kívül vagy. Ha ott levonják a fizetésedből a jövedelemadót, akkor itthon már nem kell semmit fizetned. A bevételed után vagy ott adózol, vagy itt, két helyen semmiképp."


A gond pont ez. Ugyanis az ottani jogszabályok szerint nekem abban az országban nem kell jövedelemadót fizetnem mindaddig, amíg nem töltök ott 183 napot még akkor sem, ha helyi illetőségű cég alkalmaz. Tehát a teljes fizetésemet fogják utalni, mert ők nem vonhatnak le semmit törvényileg. Ilyenkor mitévő legyek?

2013. nov. 13. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!