Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállásban vállalkozóként...

Másodállásban vállalkozóként dolgozna a férjem villanyszerelőként. Egyelőre nem tudjuk mennyi bevételre számítsunk. Milyen adózási formát célszerű választani? Mi a különbség az adózási formák között?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Járulék és adóoptimalizálási szempontból lehet érdekes. Mivel szolgáltató lenne és kevesebb lenne az alapanyag költsége, szerintem kis költséggel, egy egyéni vállalkozóit érdemes indítani,mint sem 500.000-es befektetéssel(2016-ig 3 milliós feltőkésítéssel) Kft-t létrehozni.


A könyvelő pedig segít az adózási kérdésekben és a kiválasztásban (pl.a KATA-s ez esetben havi 25 ezer Ft állandó kiadást jelent,vagy hogy alanyi adómentes legyen, vagy sem), akit amúgyis mindenképp fizetni kell a tevékenységhez.

2013. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Linkoln ***** válasza:

Első teljesen korrektül válaszolt.

Én csak megerősítem hogy főállás mellett, (heti 36 óra feletti munkaviszony esetén) KATA-val célszerű vállalkozni. Arra lett kitalálva hogy a kisvállalkozókat segítsék. De ehhez kell valamennyi bevétel mert havi fix 25 ezer ft. Viszont ez ennyi. Nincs vele macera, nincsenek nyílvántartások, (Annyi) nem kell kivétet venned stb.

2013. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!