Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rendeltem egy nem EU-s országb...

Rendeltem egy nem EU-s országból egy tabletet. Ma kaptam egy levelet, hogy a posta átvállalná a vámkezelést. Nem kértem belőle. Ilyenkor hova kell menni?

Figyelt kérdés
A vámkezelési megbízés a postánál 9000 forintba kerülne.

2013. nov. 18. 21:44
 1/4 Linkoln ***** válasza:
Nem igazán értelek. A posta nem vállalja csak úgy át. Mint magánszamély, a vámosok küldenek neked levelet a postával hogy igazold a csomag tartalmát, vagy azt hogy mennyi az áfa. Nincs választási jogod. Ha kll a csomag kifizeted az áfát. A posta olcsó, talán 1200ft, de nem a posta. Hanem az eljárás. Az áfával együtt annyi pénz. Ez nem úszod meg olcsóbban. Eljárás akkor is van ha bemész érte személyesen, vagy ha számlára utalsz.
2013. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A levelet a postáttól kaptam és nem a NAV-tól. A posta honlapján van fent a "Egyszeri behozatali vámkezelési megbízás.doc", amiben a szolgálgatás bruttó ellenértékét 9150 forintban határozzák meg. A csomag értékének megfelelő áfa kb. 6000 forint(ami a NAV-hoz megy), amit tudtam, hogy lesz. De akkor most azt mondod, hogyha személyesen megyek be(ez lenne a kérdés, hogy hova), akkor is kérik még 9150 forintot?!
2013. nov. 19. 10:51
 3/4 Linkoln ***** válasza:

Nem 9150-et, de valamennyit igen. A levélben kellett hogy kapj egy ügyszámot

az alapján kérdezz a navnál

és fizethetsz számlára

2013. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak áfát kellett fizetni, postának külön semmit. Igaz, több éve volt ilyennel dolgom.
2013. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!