Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akarok venni diagnosztikai...

Akarok venni diagnosztikai kábelt amerikában! Barátom megveszi és feladja nekem magyarországra! A kábel elfér egy sima buborékos borítékban és max 200g a súlya! Hogyan célszerű feladnia nekem? Vámot nem akarok fizetni de áfát sem!

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi a kabel erteke?

Ha kevesebb mint $25, akkor nem lesz ra sem vam, sem afa.

Registered vagy certified opciot kerjen hozza, mert ugy valoszinubb, hogy "nem kel laba"...

2013. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most latom, hogy mar irtal ki errol kerdest:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


350 dollar erteknel mar illik biztositast kerni a csomagra. Vagyis ha a repulo lezuhan a kabel meg megy az ocean fenekere, akkor a posta kifizeti a haverodnak a $350-et, de csak akkor ha rairja a valos erteket. Ha $30-t ir ra erteknek, akkor a posta csak 30 dodora fogja biztositani a csomagot.


ha viszont $350-re keri a biztit, akkor azt a vamosok is latni fogjak es elofordul, hogy vamkezeles ala veszik, ilyenkor kapsz egy levelet, hogy hova es mennyit kell befizetni. Ha fizettel, akkor megkapod a csomagot. Nem tudom mennyi a vam, de a $350-nek az afaja nem keves :(


De az is elofordulhat, hogy nem vamkezelik, mert nincs se idejuk, se eleg emberuk arra, hogy a tobbszazezer orszagba erkezo csomagot mind megnezzek.


A legolcsobb, ha van aki utazik Mo-ra es elhozza borondben.

Ha raer a kabel, akkor probaljatok meg a konteneres ceget, akik California es Magyarorszag kozott szallitanak, de az legalabb 5 het.

2013. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
5-8% a vám, plusz 27% ÁFA
2013. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!