Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásnál ezt nekem...

Adóbevallásnál ezt nekem külön be kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő lenne a problémám: beadtam ugye az adóbevallásom, még áprilisban. Aki megcsinálta nekem, azt mondta, hogy a diákmunkás béremet és idénymunkás béremet ne írjam rá, mivel olyan kis összeg, hogy nem fontos, vagy nem veszik figyelembe. Én júniusban befejeztem a sulit és szeptemberben küldtek egy levelet a nav-tól, hogy elmulasztottam az adóbevallásom benyújtását. Ezt pótoltam rá két nappal, úgy hogy a diákmunkás és a másik béremet is felvezették már rá és mint kiderült, akkor az idénymunkás béremet,ami pár ezer forint volt, ugye le kell adóznom(ezt a másik nő mondta, aki ezt az adóbevallást csinálta nekem). Kérdésem az lenne, hogy most ezt az összeget nekem külön át kell utalnom, vagy majd küldenek csekket hozzá, vagy ügyfélkapun intézzem el? Eddig abban a hitben voltam, hogy majd küldenek csekket, de ma mondta valaki, hogy ezt nekem kell külön elutalni. Kérdésem az lenne, hogy ha nekem kell, akkor hova, hogy és miként zajlik ez az egész? Nem értek hozzá, szóval, ha valami nem érthető a leírásomban, vagy hiányzik, akkor szóljatok!

Légyszíves értelmes válaszokat!

Előre is köszönöm!



2013. nov. 19. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A diákmunkás béredet be kell vallani, bármilyen kevés is.

Az, hogy ténylegesen kell-e fizetned adót rá, attól függ, hogy mennyi adóelőleget vontak le belőle (ha megfelelően számfejtették, akkor csak bevallanod kell, de a levont adóelőleg fedezi a számított adót, nincs fizetési kötelezettséged)

Idénymunkánál csak bizonyos összeg fölött kell bevallanod az így kapott bért. Akkor is csak az adómentes rész fölötti rész után kell adóznod. Ebből a munkáltató nem von adóelőleget. Ha ilyenből keletkezik adófizetési kötelezettséged, akkor neked magadnak kell befizetned.

Ha befizetési kötelezettséged van, akkor vagy utalod az összeget, vagy bankkártyával fizetsz a NAVnál, vagy kérsz csekket és azon adod fel.

Egyik "segítőddel" sem volt szerencséd, egyik sincs teljesen tisztában az SzJA törvénnyel.

2013. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, egyet értek az előttem szólóval.

Személyi jövedelemadó beszedési számlára kell fizetned az adót: 10032000-06056353-00000000 bankszámlára az adóazonosító jeled feltüntetésével.

Vagy elutalod, vagy kérsz az adóhatóságtól hozzá befizetési csekket.


Én abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán jó az adóbevallásod. Látván a két illető felkészületlenségét...:(

2013. nov. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor, ha én most neten felmegyek az Otp oldalára és ott szépen elküldöm ezt az összeget a fentebb leírt bankszámla számra és közleményben beírom az adóazonosító jelem és nevem, akkor azt úgy elfogadják? Más egyéb teendőm nem lesz? illetve biztos h tudni fogják h ez az a pénz? Bocsánat a sok buta kérdésért, csak már mindenki össze-vissza mond mindent... :(

2013. nov. 20. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elutalod az összeget, akkor a közleménybe elég az adóazonosítójeled beírni.

Az alapján azonosítanak be a NAVnál.

Van egy adófolyószámlád, azon adónemenként az egyik oldalon előírják a fizetési kötelezettségeid (az SzJAt pl. a bevallásod alapján) a másikon pedig a befizetéseid. Ezeknek az egyenlegeknek kell nullának lennie (ugyanannyi előírás, mint befizetés)

Ezt ügyfélkapun keresztül meg is nézheted az EBEV szolgáltatásokban az adófolyószámla kivonatnál.


Viszont nem biztos, hogy jó az adóbevallásod.

Sőt, az általad írtak alapján szinte biztos, hogy egyik adóbevallásod sem jó.

Lehet, hogy nem annyit kellene fizetned, mint amennyit most kiszámolt a második ismerősöd.

2013. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!