Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha maszek telefonostól veszek...

Ha maszek telefonostól veszek telefont, akkor mit ír a számlára, illetve mit írhatna? Ebből kell neki adóznia?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretnék venni telót 100 körül, de ha a számlára azt írná, hogy laptop, akkor a cégem visszafizeti az áfát, tehát 27.000ft-ot!


Nem tudna írni esetleg olyat, hogy 300.000-ért adott nekem laptopot? Ez neki jelenthet gondot? Mármint a telefonosnak!


Így a cégem adna 81 ezret!!!


Ötlet?


2013. nov. 24. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Haha, persze.


Amúgy amit kérnél tőle az fiktív számla, most ha jól emlékszem 6 hónaptól 3 évig terjedő szabadságvesztéssel díjazzák a hatóságok.


Arról nem is beszélve, hogyha ő ad neked egy 300e-es számlát az után neki olyan 75e-nyi áfát kéne befizetnie az adóhatóságnak (ahogy te sem 81e-t kapnál vissza a cégedtől...), ettől meg nyilván nem lenne különösebben boldog...

2013. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erre vonatkozott a kérdésem... Sajnos nem tudtam, ezért kérdeztem!

A cégem visszaadja az áfát, mindig is visszaadta... 27%-ot!

2013. nov. 24. 20:14
 3/7 tetro ***** válasza:

20.14

a céged adót csal.

2013. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy sanszos, ja. Azért kell nekik a számla, mert valahol csalják az adót és kell a bejövő számla. Úgy illegális az egész, ahogy van.
2013. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem is beszélve arról, hogy a fiktív számlával kis fekete pénzhez is jutnak...pár 10-20e Ft-ért nem érdemes bíróságra járni, jobb a békesség
2013. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Inkább veszek akkor saját pénzből telefont, nem keresem a bajt! De nem értem ezt az egészet! Valaki elmagyarázná érthetően?

Nekik az miért jó, ha kapnak minél több számlát? Abból hogyan lesz pénzük? A 27%-ot ugye nekem fizetnék kp-ben, mi lesz a maradék 73-al?

2013. nov. 30. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nekem van egy cégem és van bejövő számlám, akkor annak az ÁFA tartalmát úgymond elszámolhatom, nagyon leegyszerűsítve nem kell befizetnem annyi adót. De még nagyon sok oka lehet. Pl.: az eszköz (jelen esetben a laptop) a cég nevén lesz, ezt lehet avultatni, ami szintén költségként elszámolható. Vagy csak valamiféle támogatást vesz fel a cég (mondjuk eszközbeszerzésre állami támogatást), amit számlával kell igazolni. Ő megveszi tőled a számlát "27%-os áron", a támogatást meg 100%-ban felveszi, tisztán keresett egy 130e forintos laptopon 100e-t. Csak imádkozni kell, hogy ne ellenőrizzék le, hogy megvan-e az eszköz...
2013. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!