Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogszerű-e valaki más nevére...

Jogszerű-e valaki más nevére szóló ÁFA-s számlát kérni?

Figyelt kérdés

Például vásárolok egy nagy értékű, egészségpénztárban elszámolható terméket. Mivel én nem tudom kihasználni az adókedvezményt, kérhetem-e valamelyik ismerősöm (nem családtag) egészségpénztári címére a számlát?


Az "úgyse ellenőrzi ezt senki" válaszokat nem kérek. Az a kérdésem, hogy jogszerű-e ez, vagy sem.



2013. nov. 26. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. nov. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%

Nos, akkor az elsővel ellentétben: nem.


A számlát az kapja, aki vásárolta. Igaz, hogy jó eséllyel úgysem ellenőrzi senki, de jogszerűnek nem jogszerű.

2013. dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A számlát az kapja, aki vásárolta."


És ha valaki más részére vásárolok valamit, akkor ezek szerint nem kérhetek a nevére se ÁFA-s számlát?


Az eladónak van bármilyen ellenőrzési lehetősége, illetve kötelezettsége a számla kiállításánál, hogy a név és cím a valóságnak megfelel?

2013. dec. 12. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogszerű?!?!

Annak a nevére állítják ki a számlát, akinek a nevére kéred. A kiállítónak semmi joga nincs ahhoz, hogy annak valódiságát vizsgálja, és gyakorlatilag nem is tudja megtenni, még akkor sem, ha kitalált személy nevére kéred.


Tehát igen, kérheted valamelyik ismerősöd nevére, címére....

2013. dec. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!