Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a legjobb adózási forma ha...

Mi a legjobb adózási forma ha tanuló vagyok és rendszertelenül keresek? (ált.2-3 hónaponta végzek egy munkával, amiért 2-300. 000 Ft-ot kérek)

Figyelt kérdés
Ha alanyi adómentességet választok, akkor most hogy hallgató vagyok mennyi járulékot kell fizetnem, és mennyit ha nem leszek hallgató?

2013. nov. 27. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű.

Először is, milyen tevékenységet végzel, amivel jövedelmet szerzel, valamint milyen jogviszonyban szerzed azt (munkaviszony, megbízási jogviszony, egyszerűsített foglalkoztatás, adószámos magánszemély, stb...)?


Utána jöhet a válasz...

2013. nov. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szoftverfejlesztést végzek, és nem tudom minek hívják, de a megrendelő megkér hogy csináljak egy ilyet, én megcsinálom és kész.
2014. márc. 5. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:
elvileg akkor van valami vállalkozói formád?
2014. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg adószámos magánszemély vagy (ez Neked kéne tudnod, hogy igen, vagy nem), mivel szellemi tevékenységet végzel, és azt lehet adószámos magánszemélyként.


Ha kifizetőnek (cég, vállalkozás) számlázol, akkor Neked ezzel kapcsolatban teendőd nincs, ugyanis a kifizető köteles vizsgálni a biztosítottságodat, és rendezni utána a járulékot, adót (levonni Tőled, és befizetni utána a közterhet).

Akkor van Neked dolgod vele, ha magánszemélynek számlázol, ilyenkor Neked kell kiszámolnod és befizetned az állambácsinak járót a keletkezett jövedelmed után.

Alanyi adómentesség esetén nincs ÁFA-ra sem gondod.


A fentieket a hallgatói jogviszonyod nem befolyásolja...


Adózási formát akkor tudnál választani, ha egyéni vállalkozó lennél. Adószámos magánszemélyként viszont van egy séma, ami szerint kell adózni.

2014. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!