Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Magyarországra online...

Ha Magyarországra online rendelek, akkor számolnak fel adót?

Figyelt kérdés
Etsy.com, ha ez számít. Arják, hogy nem vállalnak felelősséget a tarifáért vagy adóért, amit az ország felszmolhat. Magyaroszágon van ilyen, mármint, lehetséges, hogy rá kell fizetnem a szállításra az oldalon feltöntetett szállítási összegen túl, utólag? Hogy működik ez?

2013. nov. 27. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs szerecsned, a vamon fog elakadni, azaz addig nem fogod megkapni a csomagot, amig ki nem fizeted a vamot meg az afat, ugyhogy igen, elofordulhat.
2013. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

És a szállítási díj is érték növelő ,szóval az is bele szól.


100 Usd körülig elvileg nem nagyon akad meg a vámon,..azaz tovább is dobják,mert több vele a nyűg mint a haszon.. a sok száz csomag közt. De ez nem szent írás!

2013. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor jól értelmezem, hogy egy szállítási költséggel 13 ezer körülre eső vásárlásnál kicsi az esély, hogy akármi probléma adódjon? Ha mégis fennakad a vámon, arról én értesülök? Csak egy pulcsiról lenne szó, szóval nem hiszem, hogy nagy ügyet csinálnak belőle... :)

Köszönöm az eddigi válaszokat egyébként, ment a zöld kéz!

2013. nov. 27. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze. Ha fenn akad mégis a vámon ,akkor értesítenek ,de hogy csekk,vagy helyszínen kell fizetni,..nem tudom.(??)


Én már sokszor rendeltem az Aliexpress.com tól(kína) mindenféle műszaki kisebb dolgot,de sosem akad meg.Legdrágább tételem 87 USD/free shipping.

Kínai partnerünk szinte mindig gift-et ír rá anélkül hogy kértem volna valaha erre.

2013. nov. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akitől én szeretnék rendelni azt mondja, Merchandise-t írnak rá az ilyen csomagokra :) Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok.
2013. nov. 28. 14:39
 6/7 Laura Sheen válasza:
én már rengetegszer rendeltem az etsy.comról(adidaszos táskát,karkötőket stb),de eddig nekem nem számoltak se áfát se vámot. Csak a cuccok árát és a postakölcséget kellett kifizetnem :)
2013. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már megrendeltem, még nem jött meg sajnos, de a héten már elméletileg itt kell lennie :) Nem tudod Amerikából mennyi idő szokott lenni? Mármint írnak valamit, de nem hiszek nekik :D
2013. dec. 8. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!