Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetése? (többi lent)

TB fizetése? (többi lent)

Figyelt kérdés

Idén nyáron végeztem az egyetemen,tehát október 31-ig tartott hivatalosan a diákjogviszonyom. Így december 15-től a TB-m is megszűnik. Munkám még nincs,szóval tudom,hogy amíg nem lesz,magam után kell fizetni,hogy továbbra is biztosított legyek. De hol tudom ezt elintézni? Hol kell kérvényeznem?

Gondolom,az nem opció,hogy nem fizetem,mert ha beteg leszek esetleg,nem vagyok biztosítva. És visszamenőleg is behajthatják (?),ha kiderül,hogy egy ideje már nem fizettem...

Mi most tehát a következő lépés?


2013. dec. 5. 08:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Elég szomorú hogy egyetemi végzettséged ellenére ennyire tudatlan vagy. Pedig ez az élet dolga, illene tudnod vagy minimum a googléba rákeresned. Mindegy. Dec 15 elött menj be a NAV-hoz, ott megmondod hogy a Tb-d magad szeretnéd fizetni. Kapsz sorszámot, kivàrod a sorod, odamész a ablakhoz ahova a számod szól. Elmondod miért jöttél, és vagy ott helyben kapsz csekket, vagy majd postán küldik ki.
2013. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Egy kérdést tettem fel,tudtommal ez az oldal célja. Köszönöm szépen a választ.

További szép napot Neked!

2013. dec. 5. 09:01
 3/26 anonim ***** válasza:
42%
Nav oldaláról le is töltheted a kitöltendő papírt, ezt 2 példányban vidd be a területi NAV-hoz, ott kapsz csekket, utána már a NAV folyamatosan küldi a csekket. Ha lesz állásod, akkor újra ki kell tölteni egy papírt és azzal ismét bemenni a NAV-hoz.
2013. dec. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
11%
Elsö vagyok! Ha lesz állásod, akkor nem kell bemenni újra a NAB-hoz, hiszen a munkahelyed vonja a Tb-t, a NAV-nak meg tök mindegy hogy ki fizeti. Egyébként nem értem miért kell besértödnöd.
2013. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Értem.

Nem sértődtem meg. Miért tettem volna? Megköszöntem a választ,hasznos volt. Nem értem,hogy ez miért számít a "sértődés-kategóriába".

Az,hogy itt ismeretlenül becsmérlik az ember értelmi képességeit,már teljesen megszokott dolog :) Nem érdemes rajta megsértődni. Így nem is tettem.

Tudom,van google és stb,ahonnan informálódni lehet. De mivel több egymásnak ellentmondó infot is olvastam,tisztázni szerettem volna a dolgot. Megtörtént,köszönöm szépen a segítséget. Nincs bennem semmi sértettség.

2013. dec. 5. 09:16
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Ok. Lényeg hogy még 15-e elött menj be a NAV-hoz. Vidd be a papírodat a diákmunkádról. (én a NAV-nál majdnrm dobtam egy hátast mikor ugynemiatt mentem be mint te fogsz. Olyan dolgokat tartanak ott nyilván az emberekröl hogy hajaj... Pl azon lepõdtem meg hogy van kutyám és bevezették a kutyaadòt. Az önkormányzathoz kellett leadni a kutyámra vonatkozó adatokat, nem pedig a NAV-hoz. Ott pedig mondja az ügyintézö: látom ivartalanított kutyája van. Hát óó, majdnem leestem a székröl...)
2013. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ok,mindenképp bemegyek majd.

:) Haha :D Semmi nem marad titokban előttük :))

2013. dec. 5. 09:30
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyik munkatársamnak tavaly a NAV kiküldött egy csekket 5!!! Ft-ról, hogy fizesse be, mert 5 ft adòtartozása van!
2013. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem semmi... De a tartozás az tartozás :)
2013. dec. 5. 09:46
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges ilyen miatt bemenni a NAVhoz, utazgatni meg órák hosszat várakozni.

Sőt, valószínűleg nem is kell magad után fizetned. Ha egyetemen végeztél, akkor már elmúltál 20 éves. Így szociális szempontból egyedülállónak számítasz (hacsak nincs házastársad/élettársad) Ha nincs vagyonod, akkor rászorultsági alapon igényelheted a Tbd rendezését az illetékes járási hivatalnál (feltételezem, jövedelmed nincs)

A szociális törvényben (fenn van a neten) megtalálod a feltételeit.

Ha mégsem számítasz rászorulónak, akkor letöltöd a NAV honlapjáról (nav.gov.hu nyomtatványok) az egészségügyi szolgáltatási járulék bejelentkezéshez szükséges nyomtatványt, kitöltöd a gépeden. Ha van ügyfélkapud, beküldöd azon keresztül, ha nincs, akkor postázod 2 példányban.

Ha nem utalni akarod az összeget, hanem csekken fizetni, akkor letöltöd a "csekk" nevű igénylőlapot, kitöltöd és beküldöd ügyfélkapun keresztül, vagy postázod a bejelentkező lappal (idén már csak kérésre küld a NAV csekket)

5 forint adótartozásról nem küldd a NAV csekket, mert 100 forint alatti tartozást sem befizetni nem kell, se vissza nem igényelheted (ellentétben az önkormányzattal).

A diákmunkáról (ha volt) fölösleges bármit is bevinned, mert egyrészt a TBhez semmi köze (mégcsak járulékot sem vonnak belőle), másrészt a NAV látja, mert minden kifizetőnek adatszolgáltatási kötelezettsége van a NAV felé.

Most az a következő lépés, hogy ha van vagyonod megnézed a szociális törvényben, hogy túllépi-e a megengedett értékhatárt, vagy sem. Ha nincs vagyonod, vagy nem lépi túl, akkor bemégy a munkaügyibe, regisztráltatod magad álláskeresőként, majd az ott kapott igazolással elmégy a járási hivatalba és kérelmezed a Tbd rendezését. Ha normális ügyintézőt fogsz ki, segít kitölteni a nyomtatványt és ott helyben meg is mondja, hogy jogosult vagy-s, vagy sem, nem kell megvárnod a határozat megérkezését, hogy megtudd, hogy átvállalták-e a TB fizetésed.

2013. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!