Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Webshopból telefon:a honlapjuk...

Webshopból telefon:a honlapjukra az volt írva, hogy az ár tartalmazza a 27% áfát, a számla viszont áfa tartalom 0 Ft van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Valamint az szerepel még,hogy speciális áfamentes. Úgy tudom áfa mentesen(0%) használt telefonok pörgönek ,viszont én úgy tudtam,hogy nem azt veszem,erről tájékoztatást nem találtam a honlapjukon. elállási jogommal élni szeretnék,de úgy tudom,ha úgymond használtan vetted arra nem érvényes.

Most akkor átvertek? Vagy menjek be és helyesbíttessem a számlát?Alá nem írtam a számlát én,csak a kibocsátó. A telefonos ügyfélszolgálatos szerint akkor lehet,hogy elgépelték,vigyem vissza.

Teljesen megkavarodtam,átverték a fejem?


2013. dec. 23. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem verték át a fejed. A webshop egyszerűen csak "alanyi áfamentes", ami annyit tesz, hogy ők nem számolnak el áfát. Ebben az esetben az általuk árult termék nettó és bruttó ára megegyezik, (azért 0 az áfatartalom)de igen, tartalmazza az áfát. Ennek semmi köze ahhoz, hogy használt terméket árulnak vagy sem. Bármelyik vállalkozás lehet alanyi áfamentes, akinek az éves bevétele nem éri el a 6 millió Ft-ot. Úgyhogy csak emiatt felesleges ellállnod a vételtől.
2013. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért vertek volna át??? Jól írja az első alanyi mentes vállalkozás, s nem is adhat másik számlát, csak olyat, amin 0% az áfa.
2013. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha magánszemély akkor mindegy az számla áfa tartalma, de ha vállalkozó, vagy cégnek vette akkor bizony nem mindegy hogy pl. egy 100.000 Ft -os készülék netto ára 100.000 Ft, vagy 78.740 + áfa, amiből az áfa összege levonható lesz.


Viszont annyiban módosul a dolog, ha a vevő nem magánszemély akkor nincs elállási jog, de akkor is vissza kell menni, hogy írjanak normális áfa -s számlát, mert ha az van írva az oldalukon, hogy az ár tartalmazza az áfa -t, akkor legyen úgy.


A használt telefonokra úgy tudom különbözet áfa vonatkozik, talán úgy lehet 0%, ha úgy papírozzák, hogy beszerzési áron oda is adták. Vagy alanyi mentesek, de akkor minek írják az oldalukra, hogy 27% áfa?


Be kell menni, hogy vagy adnak olyan számlát ami kell, vagy nem kell a telefon. Szerintem azt nem merik megtenni, hogy nem veszik vissza.

2013. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha alanyi mentes a vállalkozás, nem tud más számlát kiállítani. Az meg hogy megjegyezték az oldalukon, hogy az ár tartalmazza az áfát azért kell, hogy tisztázva legyen, hogy az ár ami kinn van, már a "végső" ár, amit fizetni kell érte, nem megy rá a plusz 27%. De attól még az áfát valóban tartalmazza.
2013. dec. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4.


Az alanyi mentes vállalkozás számlája az áfát nem tartalmaz.


Ha azt írták ki, hogy tartalmazza az áfát akkor valótlanul írták ki és az áfa összegével becsapják azt aki ezt elszámolja költségként. Ez nem más mint megtévesztés.


Az, hogy az ár "végső ár" amit fizetni kell azt nem kell kiírni, mivel Magyarországon a "végső" árat KÖTELEZŐ feltüntetni. Lehet mellette külön nettó árat is, de az csak lehetőség.


Ha már nagyon ki akarják hangsúlyozni, akkor írják azt, hogy a vételárat a jogszabály szerint áfa nem terheli.

2013. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!