Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szolgáltatásért nem kaptam...

Szolgáltatásért nem kaptam számlát. A szolgáltatót most ellenőrzi a NAV. Én bajba kerülhetek?

Figyelt kérdés

A - nagyértékű - szolgáltatás több részből állt, a fizetés után egy nappal kaptam meg az összeg egy része után a számlát, a többiről kb. 60%-ban biztos vagyok, hogy nem kaptam (már elég rég történt, lehet, hogy csak elvesztettem).


A NAV-tól kaptam levelet, amiben kérdésekre kell válaszolnom a szolgáltatóval kapcsolatosan. A szolgáltatót adóellenőrzik, nem engem.


A NAV-nak tudnia kell, hogy a számla ki lett-e állítva vagy sem, hiszen több példányban készül a számla.


Engem megbírságolhatnak emiatt?



2013. dec. 23. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet bajod, a számla elvesztése miatt!
2013. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem bírságolnak és nem is ellened irányul...az adóellenőrnek kell infó és azt te szolgáltatod, szóval kvázi segítesz neki, tehát amíg nem kezdesz el hazudozni (és papírokat, történeteket gyártani) addig nem is akar többet tőled


a számlakibocsátási kötelezettség a szolgáltatás nyújtóját terheli, meg nem is rád van lehúzva a megbízó, szóval - első körben biztosan - nem érdekled a navot, csak kell az infó nekik


de ha pontosítod a kérdést, akkor ki is találhatjuk közösen, hogy mit akarnak ténylegesen :)

2013. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Mondd azt, hogy nem találod
2013. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen azt kérik a levélben, hogy válaszoljak egy tucat kérdésre. Az egyik kérdés az, hogy minden esetben kaptam-e számlát a szolgáltatások során.


Az jó válasz, hogy nem emlékszem, hogy kaptam-e számlát a maradék összegről, mert nem találom? Nagyjából ez a helyzet, azt meg nem akarom mondani, hogy szerintem nem kaptam, de nem is érdekelt, hogy kapok-e.


Másrészt, rámhúzhatják-e azt, hogy direkt nem kértem számlát, hogy "okosba" megoldjuk, nehogy aztán 25%-kal többet kérjen (akkor még csak 25% volt az áfa)? NEM így történt, csak az érdekel, hogy valahogyan engem is bírságolhatnak-e, amiért "engedtem", hogy adót csaljon vagy hasonló, vagy bűnrészes vagyok, vagy ilyesmi.


Köszi az eddigi válaszokat!

2013. dec. 23. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
de ha nem vagy biztos benne, hogy kaptál, akkor lehetőleg ne azt mondjad, hogy volt persze, csak elvesztettem, mert azt látják...gondolom pont azért küldtek ki nyilatkozatról végzést, mert ők sem látják és nem azért, mert nem képesek "rákeresni" (magyarul: ha már vette a fáradtságot az adóellenőr és leírta a kérdéseket, akkor nyilván birizgálja valami a fantáziáját - tud valamit- és nem csak el akarta ütni az időt a gép előtt)
2013. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig ezt írtam, máshogy megfogalmazva:


Nem találtam több számlát és nem emlékszem arra, hogy kaptam-e további számlákat vagy sem.


Ez így jó, nem? Igazából ezt érzem az igazsághoz legközelebbinek.

2013. dec. 23. 20:42
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
azt tisztázzuk azért ha a kérdésben szereplő szolgáltatás több részből állt és ennek nyoma is van, tehát a nav látja a szerződést vagy a kiállított számlákon hivatkozás történik rá, hogy itt márpedig több részre van bontva a történet és ez még csak pl. az 1. részszámla, akkor nyilván keresni fogják a többi számlát is, pl. hol a 2. részszámla stb., namármost ha ezeket nem találják adózó nyilvántartásaiban, akkor megpróbálják eltitkolt bevételként terhére megállapítani...te ezen csak akkor vesztíhetsz, ha nem mondasz igazat, mert ha ők látják, hogy nem lett kiállítva minden számla te pedig ennek ellenére elismered, akkor ha kicsit idegesebb típus megbüntet, ha pajkos, akkor még behív nyilatkozat felvételre is előtte...amire te már ügyvéddel mész, az meg csak röhög, hogy mennyivel egyszerűbb lett volna mindenkinek ha azt írod le elsőre, ami történt/emlékszel
2013. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ, így már tisztább, hogy ők mit akarnak tőlem!


Nem is tervezem azt mondani, hogy kaptam számlát, csak azt, hogy "nem emlékszem, hogy kaptam-e vagy sem; a szolgáltatás egy részéről van csak számlám" - igazából ezt érzem a legigazabbnak.


Szóval a fent említettet tervezem írni, de tegyük fel, hogy ha azt írnám, hogy nem kaptam számlát (ami már csak azért sem akarok írni, mert tényleg lehet, hogy én hagytam el valahol, csak nem olyan esélyes) - akkor sem lehetne bajom?


Köszi, és bocsi az akadékoskodásért :)

2013. dec. 23. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

"rámhúzhatják-e azt, hogy direkt nem kértem számlát, hogy "okosba" megoldjuk"


Számlát nem kérni kell! Az automatikusan jár. Ez nem olyan, hogy ha akarom (ha kérnek) adok, ha nem akkor nem. Azt mindig kellene kapni. A vállalkozó (vállalkozás) elvégezte a szolgáltatást automatikusan számlát kell készítenie róla. Azt hogy utána mit csinál az ügyfél a számlával már nem az ő dolga.

2013. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

A Nav a vállalkozót ellenőrzi,rád annyiban kiváncsiak,hogy egyáltalán kapcsolatban álltál-e a vállalkozóval.Manapság gyakoriak az áfa-csaláshoz szükséges fiktív számlázások,mikor is el nem végzett munkákat számláznak le,aztán ennek áfáját igénylik vissza.

Ezért azt mondd,hogy mindig kaptál számlát ettől az embertől az elvégzett munka után,másra nem emlékszel ,de ezt biztosan tudod....kész,nem kell ragozni tovább.Téged bírságolni biztosan nem fognak.

2013. dec. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!