Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen jutalékokat kell...

Milyen jutalékokat kell fizetnem? Hány %-ot és mit kell fizetni adózás szempontjából?

Figyelt kérdés

Adószámos magánszemély vagyok, rendelkezem számlatömbel.

Alanyi adómentes vagyok, és KFT-nek számlázom magánszemélyes adószámmal. Sürgős!



2013. dec. 30. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hiába sürgős, ha kevés az info. Milyen tevékenységre váltottad ki az adószámot?

Milyen szerződéssel dolgozol a KFT-nek? Megbízási?

Lehet, hogy úgy érzed, hülyeségeket kérdezek, de sok adózó alapból a fogalmakkal sincs tisztába, ezért akaratlanul félrevezeti a leendő válaszolókat...

2013. dec. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem van egy 90es számom, amire SMS-ek jönnek, és ezekről írok számlát egy KFT-nek hogy ki tudjon fizetni.
2014. jan. 2. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A havi leszámlázott bevétel és költségnyilatkozat figyelembevételével a KFT megvizsgálja, hogy keletkeztet-e biztosítottságot az ebből származó jövedelmed. Ha igen, akkor 34,5 %-ot SZJA, járulékok címszóval visszatart a jövedelmedből (ennyivel kevesebbet kapsz). Ha nem keletkeztet, akkor csak 16 % SZJA előleggel kevesebbet kapsz kézhez. Ha kifizetőnek számlázol (és egy KFT bizony az), akkor nem kell Neked ezekkel foglalkoznod, Ő minden levon és befizet helyetted. Akkor kell saját magadnak kiszámolni, és befizetni, ha nem kifizetőnek számlázol (például magánszemélynek).


Biztosítottság akkor keletkezik, ha a megbízásból származó jövedelmed eléri a minimálbér 30 %-át. Ez függ a megbízási díj nagyságától, valamint a megbízás időintervallumának hosszától is.

2014. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Te egy istenkirály vagy. Köszönöm, ment a zöld kezecske.
2014. jan. 7. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!