Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell kitölteni a...

Hogyan kell kitölteni a családi adókedvezményt megállapító nyomtatványt?

Figyelt kérdés
A párom igényelné meg akivel élettársi kapcsolatban élünk. Én nem dolgozom és nem is dolgoztam a terhesség kiderülésekkor sem. Egyedül szociális segélyt kapok. Első gyermekünket várjuk. Ebben az esetben ki számít eltartottnak, kedvezményezett eltartottnak?

2014. jan. 2. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha még terhes vagy, akkor év közben csak Te igényelheted meg a családi kedvezményt. Miután a baba megszületett, akkor már az élettársad is megteheti helyetted. A terhesség idejére járó családi kedvezmény nem vész el, hanem az év végi adóbevallásban érvényesítheti helyetted az apuka, ha Te év közben nem tudtad. De ezt csak év végén teheti meg, év közben nem!


A baba eltartott, és kedvezményezett eltartott is egyben, a magzati időszakra is.

A terhesség 91. napjától jár a családi kedvezmény. Nem árt erről egy orvosi igazolás, hogy melyik hónapra esik a terhesség 91. napja. Arra a hónapra már jogosult vagy rá. De mivel nem tudod érvényesíteni, adóköteles jövedelem hiányában, ezért a magzati időszakra most nem tudsz élni ezzel a kedvezménnyel. Az apuka (mivel csak élettársad) a baba megszületésének hónapjától kérheti ezt a kedvezményt adóév közben.

Év végén viszont az adóbevallásban - mint ahogy már írtam - utólag érvényesítheti a magzati időszakra járó összegeket is helyetted...:)

2014. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jan. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!