Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tőzsdei árfolyamnyereség...

Tőzsdei árfolyamnyereség adózása 2014. től?

Figyelt kérdés

Nyugdíjas vagyok,2014-től tőzsdézni szeretnék.

Azt szeretném kérdezni,a tőzsdei esetleges "nyereségem" összekel vonni a nyugdíjam teljes összegével,és úgy fizetek 16%-os adót,vagy csak az árfolyamnyereség hozamának a 16%-át kell bevallanom,és adóznom.

A 16% mellé kell még 6% ekhót is fizetni?

Rendes öregségi nyugdíjas, 66 éves vagyok.

Sajnos nem vagyok Warren Buffett,csak max ha évi 300.000 ft "nyereségre számítok."

Válaszokat köszönettel fogadom.



2014. jan. 4. 03:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az árfolyamnyereség hozamának a 16%+6%-át kell bevallanod, adóznod.


EHO-t is fizetned kell, vagyis összesen 22%-ot adózol valójában.

2014. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az arfolyamnyeresegbol levonhato a brokerceg reszere fizetett jutalek, valamint az ugyanazon evben elszenvedett arfolyamveszteseg-tehat csak a "netto" profitot adoztatjak. Utobbiban nem vagyok 100szazalek biztos, de a NAV biztosan tud korrekt tajekoztatast adni.
2014. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,mind kettőtök válaszát.

Üdv:koverzsolt1

2014. jan. 6. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!