Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kb. mennyi idő után derül ki,...

Kb. mennyi idő után derül ki, hogy az illető nincs bejelentkezve a NAV-nál és nem fizeti a TB-t?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Néhány külföldre távozott honfitársunkat megtalálták, van akin 3 évet követelnek visszamenőleg. Többszázezres összegekről van szó.
2014. jan. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha elmész egy olyan tetű, spicli helyre, mint pl a szent györgy kórház székesfehérváron, ott pikkpakk intézkednek is, hogy a NAV-nál legyen egyből a dolog...

De legalább jól félrekezelnek, és arra megy ki az egész, hogy a dokinő a legdrágább gyógyszert irkálja fel Neked.

Pedig lett volna más megoldás is...


Kis szemüveges majom pénzügyminiszterünk kiadta, hogy több milliárd hiány van tb nemfizetés miatt, ezért nagyon aljas módon szedetik be a néptől az elmaradt tb-pénzt.

Arról nem szól a fáma, hogy időközben KÖTELEZŐ lett volna értesíteni a nemfizetőket, hogy tartozásuk halmozódik fel.

Úgyhogy ez az eset igencsak emberjogi képviseletért kiált.

2014. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell a penz az haldoklo magyar futballba es a NAAAAGY futball stadion projectekre...

Arrol meg mar nem is beszelek hogy Ukrajna nagy resze magyaroszagon kezelteti magat a 60as evekbeli paktumoknak koszonhetoen, atjelentik magukat magyarnak hogy nagyobb nyugdijjat kapjan es persze a kormany szavazatott meg arrol sem erdemes beszeleni hogy a hatarontuliak akik felvettek a magyar allamsagot 20-30ezer Ftnak megfelelo eurot kapnak az itthoni emberek meg semmit... Tenyleg jobban elunk es jobban teljesitunk mert aki a hataron tul van azt kegyetlenul tamogatjuk! Jah hogy csak a szavazotokert hat ez van sajnos....

2014. jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Tisztelt Érintettek!

Nem kell mellédumálni! Aki kapni akar az államtól (pl. EÜ ellátást), az fizesse meg a járulékokat, így egyrészt sokkal olcsóbban megússza a költségeket (adott esetben több százezres, netán milliós költségű EÜ költséget "előlegez" meg havi pár ezer forinttal, másrészt meg nem akar engem megkárosítani, mivel nekem semmi kedvem az ő hanyagsága, linksége (vagy egyéb ok) miatt finanszíroznom az ő ellátását. Ha pedig csak megpróbálta kijátszani a térítési rendszert, hát most ne nyavalyogjon: kockáztatott, aztán nem jött be neki... (Most meg rájön egy kis tandíj...)


(Biztosan vannak olyan, aki az anyagi helyzetére hivatkozva nem fizette a járulékokat, ugyanakkor a cigaretták rendszeresen ott fityegtek a szájában, s bizony, gyakran a bulikban is le-legurított egy-egy felest.

Hát, valamit valamiért...

2014. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolso!

Ez nem mellebeszeles hanem a valo igazsag!!!!

Eggyetalan nem korrekt ez a rendszer mellesleg! 2 honapig visszamenolegessen is beszedtek a TB jarulekomat mig nem volt munkam ugy hogy semmi fele ellatasban nem reszesultem! A groteszki az az egeszben, hogyha netan barmifele ellatasban akar receptfelrisban is reszesultem volna akkor azt plusszba ki kellett volna fizetnem majd mikor ujra munkaba altam visszamoleg a TB jarulekot is levonjak. Nah nekem erre ne mondja senki azt hogy ez igazsagos rendszer!!!!

2014. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg 5 éven belül mindenkit legalább egyszer leellenőriznek mind TB mind SZJA terén, de fogalmam sincs arról hogy ez tényleg igaz-e. Édesanyám pl 2005-ben mikor visszaigényelt valamit amit már nem lehetett volna, mégsem derült rá fény soha.


Ha bemégy a NAV-hoz hogy mostantól fizeted magad után akkor ott helyben megnézik és megmondják hogy mennyi az elmaradásod és azonnal ki is számlázzák.


Egyébként lehet szociális alapon kérni hogy részben vagy egészben eltöröljék a tartozásodat (ha rászorulónak minősítenek mert pl nincs munkád és hajléktalanszállón ész) vagy lehet kérni részletfizetési lehetőséget.


Ha ignorálod őket és nem fizetsz akkor pakolják rá a büntetőkamatot és legközelebb mikor lesz munkád, automatikusan elkezdik törlesztetni a munkáltatóddal a te fizetésedből

2014. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!