Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valakinek nincs tb-je se...

Ha valakinek nincs tb-je se munkája kb 2éve annak fizetnie kell a szülésért?

Figyelt kérdés
kb 2éve feketén dolgozok és azota nincs fizetve a tb-ém.2honap mulva fogok szülni és akkor fizetnem kell érte?vagy ezt levonhatják majd az anyaságibol?

2014. jan. 10. 10:32
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem vagy rendezd a tartozásod, sétálj be az oep-hez és kérdezd meg, vagy menj magánkórházba szülni és akkor ott kifizeted az ellátásodat. Szerintem olcsóbb a tartozásrendezés. De miért nem fizetted magad után? 2 éve nem voltál semmilyen orvosnál?
2014. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
100%
Attól, hogy feketén dolgozol az egészségügyi hozzájárulást kell fizetned. Ez havi 6500 Ft körül van. Ezt mindneképpen be fogják hajtani rajtad.
2014. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
nem jártam orvoshoz mert soha nem vagyok beteg,náthás is kb 2évente.
2014. jan. 10. 10:45
 4/51 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy kell fizetni érte.

Akinek nincs TB-je, annak ki kell.

Sőt, ha valami miatt terhesség alatt kórházba kerülsz, azért is kell fizetni.

Utólag behajtják az árát.

Menj be a NAV-hoz és sürgősen intézd el.

Viszont azt is tudnod kell, hogy ilyenkor nem csak az aktuális díjakat szedik be, hanem 2 évre visszamenőleg a tartozást is! Szóval kár volt eddig húzni-halasztani, ezt így is, úgy is behajtják.

2014. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
28%
a terhesgondozást hogy scinálták igy? nem krétek tb kártyát? a szülés maga egyébként alanyi jogon jár de a kórházi tartozkodás nem. Ha kiderül nem fizeted utolag ki kell fizetned. Ügyes voltál...
2014. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:

Persze mert szerinted egy szülés megvan 65 ezerből?

Egy császár egymillióról indul,de a sima szülés sincs meg félmillió alatt.

2014. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim válasza:
Ahogy mondták, nem konkrétan a szülésért kell fizetni, hanem a bent töltött időre éjszakánként xFt-ot. A terhesgondozás során nem bukott ki, hogy nincs biztosításod?
2014. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
nincs tartozásom mivel nem vettem igénybe elötte a tb-ét.A férjemnél is volt hogy évekig nem volt bejelentett meloja és nem fizette és elengedte neki a tb mert nem vette igénybe.attol hogy nincs tb-ém járhatok terhesgondozásra mert eleve orvos meg se tagadhatja a vizsgálatot.
2014. jan. 10. 10:53
 9/51 anonim ***** válasza:

Orvos megtagadhatja ez nem igaz, csak a sürgősségi ellátást nem. Azért nem buktál ki az a nagy szerencséd,hogy a terhes gondozást nem rád hanem a babára számít.


De így mégis,hogy mersz szülni?

2014. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
magánorvoshoz jársz? Mert ha sztk-ba, és nincs tb-d akkor arról is meg fogod kapni a csekket. Ha nem jársz terhesgondozásra, ami pecséttel van leigazolva, akkor nem kapsz anyaságit sem, mert annak feltétele a megjelenés a gondozáson. Abból nem fogját tudni levonni, mert a szülés "ára" jóval magasabb annál. Szerintem azzal jársz a legjobban, ha kifzeted visszamenőleg az elmaradást, és akkor nyugodt lehetsz. Ha nem lesz tb-d küldik utólag a csekket.
2014. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!