Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy ismerősömnek pár éve...

Egy ismerősömnek pár éve nincs tb-je, mert munkája sem volt. Én befogadtam, lehet belőle bajom? Lefoglalhatnak valamit tőlem az ő tb tartozása miatt esetleg?

Figyelt kérdés

Talált melót nagy nehezen,nagyon alkalmi,ott napi bejelentéssel van,tehát valamit fizetnek utána,mert adóbevallásában szerepelt tavaly is egy kisebb összeg.De akkor a TB-val mi van? Azt akkor fizetik utána,mikor dolgozik és csak akkor van tb-je,mikor dolgozik vagy külön nekünk kellene még azt is az én fizetésemből?

(nem jár neki semmi önkormányzattól sem,elutasítottak mindenhol)

Köszönöm előre is!



2014. jan. 10. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Be van jelentkezve hozzád állandóra, vagy tartózkodási helyre?

Ha egyszerűsített foglalkoztatással dolgozik (alkalmi munka, idénymunka), akkor az nem rendezi a TBjét azokra a napokra sem, amikor be van jelentve.

Az önkormányzat milyen indokkal utasította el?

Csak az FHT-t próbálta, vagy kérelmezte a TB rendezést, ha FHT-ról elutasították?

2014. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bármiféle tartozásáért nem felelsz. Azonban, ha végrehajtás indulna ellene, akkor vélelmezni fogják, hogy a bejelentett lakóhelyén az ő tulajdonában lévő értéktárgyak vannak. Ezért, ha van a lakásban értékes holmi, legyen róla papír, hogy mi a tiéd, mi az övé. Legjobb, ha számlád van. Akkor nem lesz félreértés még egy végrehajtás esetén sem.
2014. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tudtommal a tb tartozás nincs ,ha van melója fizeti a munkáltató ,ha nincs akkor meg fizetheti maga után ha tudja vagy esetleg ,ha bejelentett munkanélküli volt akkor az állam fizette arra az időre ,tehát ha nem volt tb-je az azt jelenti ellátása sem volt és kész az életmentő beavatkozások meg alanyi jogon járnak Magyarországon az állampolgároknak.Ha most dolgozik akkor érdeklődje meg ,hogy fizetik e utána ha meg nem akkor szerintem havi szinten az a 5 ezer forint kb. meg kibírható és akkor megint be kerül a rendszerbe
2014. jan. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elutasították sajnos az Önkormányzatnál is,mivel nem akartunk sumákolni,bele lett írva,hogy én tartom el gyakorlatilag.Én pedig átlag havi 66 ezret kapok kézhez,ami több,mint sok szerintük,ha osztjuk úgymond.

Innentől ezt elcse..tük,inkább el kellett volna hallgatni,hogy segítem,de arra meg féltünk,hogy rájönnek(falu,sok pletykással stb)

Egyenlőre az lesz,hogy elkezdem neki fizetni,aztán hátha talál valami fixen bejelentett(nem csak a napi bejelentéssel) valamit zárós határidőn belül.

2014. jan. 12. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!