Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találhatnék munkát egy...

Hogyan találhatnék munkát egy roma ismerősömnek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy 25 éves hölgyről van szó, akin nagyon látszik a származása, és ezért nem kap munkát. Én hiába tudom róla, hogy nagyon rendes és megbízható, akar is dolgozni, ha az előítéletek miatt nem veszik fel sehova. Mit tennétek a helyemben? hogyan segíthetnék neki?

2013. nov. 23. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Jajj hagyjuk már, ezt az előitéletes dolgot...Magyarországon kb nincs olyan munkahely (sajnos) ahol nincsennek cigányok.Aki akar dolgozni,fog is.A többi csak nyavajgás.
2013. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nagyon látszik rajta? Ápolatlan? Bolhás? Olyan vastag a szemöldöke mintha kisállatot növesztene? Nincs olyan külső jegy, amin ne lehetne segíteni, csak akarni kell. Még csak plasztikai műtétre sincs rá szüksége, csak egy kis ápoltságra, s a munkáltató mindjárt nem mondja megy, hogy most roma vagy csak sokat szolizott. Megjegyzem, vannak olyan *khhm* "iparágak" amiben sok roma hölgy kap munkát és valószínűleg a férfiak és nők jó része meg nem mondja róluk, hogy milyen etnikumhoz tartoznak.
2013. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 whiskers válasza:

Azert nem kell rogton tamadni, nyilvan arra ertette a kerdes iroja, hogy messzirol is latszik, hogy nem csak egy-ket vonoval van benne, hanem total cigany, tehat barna bor, fekete haj, stb.


Sajnos a ciganyok legnagyobb tobbsegenek evszazadok ota tarto viselkedese miatt nagyon nehez ervenyesulni a tisztesseges ciganyoknak, akik csak kulsore ciganyok, belulrol nem.


Sajnos en kulfoldon elek, nem tudom, sok sikert hozza. Ha tud angolul, Angliaban nem nezik a bore szinet, ugyanolyan melot kaphat, mint masok.

2013. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
van rendes szakmája, szaktudása?
2013. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy vannak előítéletek, de nem minden munkáltató ilyen. Sokan vannak, akik nagyra értékelik, ha egy olyan romával találkoznak, aki dolgozni akar. Én mindenkinek adtam esélyt a cégünknél. Az már más kérdés, hogy 5-ből jó, ha ketten megmaradtak, mert a három nem bírta a munkát.
2013. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dolgoztam olyan gyárban, ahol kb a dolgozók egyharmada cigány volt, és látszott is rajtuk külsőre. Takarítók között is sok van. A nagyobb végzettséget igénylő munkáknál nem tudom, mi a helyzet, de előfordul cigány államtitkár, politikus, média szereplő. Őket is felvették valahogy...
2013. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!