Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi értékben lehet legfelje...

Mennyi értékben lehet legfeljebb eladni valamit adózás nélkül Magyarországon?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ingóság értékesítésnél van olyan lehetőség, hogy ha magánszemélyként a saját tulajdonodat értékesíted, akkor egy adóéven belül 600 ezer forint bevételig, valamint 200 ezer forint jövedelemig nem kell utána megfizetni a személyi jövedelemadót és még csak a bevallásba sem kell beletenni.
2014. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ami üzletszerű az adóköteles
2014. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha nincs saját üzletem, nem vagyok vállalkozó, saját holmimat adom el, 200ezer forint alatt van a havi jövedelmem, és 600ezer forint alatt értékesítek, akkor nincs adó. Értem, köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 18. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a havi jövedelmed, hanem az éves!

Egy adóéven belül a bevételed nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy az abból kiszámolt jövedelmed a 200 ezer forintot...

2014. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az abból kiszámolt 200 hogy jöhet ki az éves 600-ból egyáltalán???
2014. jan. 21. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Példa:


Van évi 900 ezer forint bevételem abból, hogy eladtam az "összes" ingóságom, mert nem kellett.

Mivel meghaladtam az évi 600 ezer forintos bevételi határt, ezért jövedelmet kell számolnom belőle.

Ha nincsenek meg a számlák az eladott ingóságok vásárlásáról, akkor a bevételem 25 %-a számít jövedelemnek. Ez 225 ezer forint. Mivel a jövedelmem is meghaladta az "adómentes" határt (évi 200 ezer forintot), ezért be kell vallanom, és be is kell fizetnem az e-feletti jövedelem után a 16 % adót, vagyis: 25 ezer x 16 % = 4.000 forintot.

2014. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. jan. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!