Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kutyakölykök eladása utáni...

Kutyakölykök eladása utáni adózás?

Figyelt kérdés

Egyszeri, nem rendszeres alomról van szó. Szerződéssel, törzskönyvvel adtuk el őket. Minőségi tápot, kölyökcsomagot, több oltást, féregtelenítést stb kaptak.


Hogy és mennyit kell utánuk adózni?


Köszönöm a segítő válaszokat!


2014. jan. 14. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, 600 ezerig nem kell adóznod.
2014. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"

feltételezzük, hogy a kutyaeladásból származó éves bevétel MEGHALADTA a 600 ezer forintot. ELLENKEZŐ esetben jövedelmet nem kell számolni, a kutya eladásokat az adóbevallásban nem kell szerepeltetni, nincs más teendő, mint az értékesítésről szóló dokumentumokat 5 évig megőrizni az esetleges adóellenőrzésekhez."

2014. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kiskutyákat kevesebb, mint 600 000 Ft-ért adtuk el. Régebben én is hallottam ezt, amit leírtatok, de most találtam egy ilyet: [link]

Sok mindenről van számlám, de sok mindenről nincs.


Most akkor mi van?

Ha jól értem, akkor ha nincs meg minden számla, akkor a kiskutyák árának a 25%-a számít bevételnek és ez után kell adózni. Mennyi adóra számíthatok ha a kiskutyákért összesen 440 000 Ft-ot kértünk el? (Mi így is mínuszba jöttünk ki, de számlák hiányában nem tudom bizonyítani)

2014. jan. 14. 23:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszeri alom, hagyd a fenébe az egészet.

Mivel nem vállalkozóként csináltad, nem tudsz semmiféle számlát elszámolni.

2014. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A belinkelt oldal elavult, régi.


Már csak azért is, mert az adó mértéke 16 % ma már.


Egyébként helyesen úgy van, hogy az adóévben megszerzett bevétel nem éri el a 600.000 forintot, vagy az abból számított jövedelem a 200.000 forintot, akkor nem kell adót fizetni és bevallani sem.


Tehát Neked, mivel nincsenek a kutya vásárlásáról számláid, a bevételed 25 %-a lesz az adóköteles jövedelmed. Ha ez nem éri el a 200 ezer forintot, akkor nem kell vele foglalkozni.

Ez évi 800 ezer forint bevétel fölött lehetséges, mivel annak 25 %-a lesz 200 ezer forint.


Van ennyi bevételed belőle? Gondolom nincs...:)

2014. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!!


Szeretem a tiszta dolgokat és nem akartam elsumákolni semmit, de akkor így nincs gond! :)


Egyszeri alkalom volt, azóta a szukánkat ivartalaníttattuk. Ha mindent összeszámolok, akkor a bevételünk inkább mínuszba jön ki...de nem is a pénzért hoztunk le egy almot!



Szép napot mindegyikőtöknek! :)

2014. jan. 17. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!