Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az egyszerűsített...

Mennyi az egyszerűsített adóbevallásban keletkező visszaigényelhető összeg?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg a szokásos éves levelet a NAV-tól, gondoltam idén nem fogom az utolsó pillanatokra hagyni a kitöltését, így ma elkezdtem és feltűnt egy bekezdés, a 'C' hasábban, hogy "Jelölje X-szel, ha Ön az elkészített egyszerűsített bevallásban keletkező visszaigényelhető összeget visszakéri".

Leginkább csak diákként dolgozok egyetem mellett, tavaly nem is kellett visszaküldenem, mert az arra az évre vonatkozó időszakban nem dolgoztam, így nem tudom, hogy ez már tavaly is ott volt-e, de 2013-ban elég sokáig dolgoztam, ergó az évben elég szép összeget kellett adóznom :D

Az lenne a kérdésem, hogy ebből az összegből hogyan lehet kiszámítani, hogy mennyit lehet visszaigényelni? Gondolom az egészet biztosan nem :D



2014. jan. 15. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt az összeget, amely Neked a számítások szerint visszajár (tehát amennyivel többet fizettél be az államnak, mint amennyit kellett volna) teljes összegben visszakérheted. Hogy ez mennyi, azt mi nem tudhatjuk, hiszen nem látjuk a tavalyi év jövedelmi adataidat, és azok kötelező levonásait.
2014. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!