Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg kell e osztani a családi...

Meg kell e osztani a családi adókedvezményt, ha az én fizetésemből csak a járulékokkal együtt tudom igénybe venni? (Mivel a tájékoztató szerint először az SZJA-ból megy a kedvezmény) Értelmesebben kifejtve:

Figyelt kérdés
A 2014 családi adókedvezmény igénybevételére szolgáló nyilatkozat tájékoztatójában ez szerepel: A járulékkedvezmény igénybevételének feltétele, hogy a családi kedvezményt a személyi jövedelemadó alappal (adóelőleg alappal) szemben nem lehetett teljes összegben érvényesíteni. Az én fizetésem után a 3. gyerek utáni kedvezmény csak a járulékokkal együtt vehető igénybe teljes összegben. Azonban a feleségem kap GYED-et is. Tehát a fenti szabály szellemében kötelező e megosztani a kedvezményt és mindkettőnk SZJA-ját kifuttatni először, vagy igénybevehetem én az egészet csak a saját SZJA-m és járulékaim után? (egyszerűbb lenne így) Köszi.

2014. jan. 16. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
nem kötelező megosztani, igénybe veheted te az adó és járulékot, ő meg semmit, ha a tiéd takarja.
2014. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!