Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoin után kell adózni?

Bitcoin után kell adózni?

Figyelt kérdés
Ha nekem Bitcoin bányászatból volt bitcoinom, és ezt forintban értékesítettem az után kell adózni, és ha igen miként?

2014. jan. 17. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenért kell adózni ha most lenne 1000BTC-d és eladnád több millióért akkor szerinted nem lennél gyanús? :D

Mellesleg ezt olvasd végig:


[link]

2014. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez mégis milyen bevételnek számít? Egyébként semmi köze a Bitcoinnak ehhez az országhoz, nem itt lett előállítva (kibányászva). Egyébként sem tudják bizonyítani hogy honnan van a Bitcoin, akár ajándékba is kaphattam volna az pedig nem adóköteles. Tehát ez így elég homályos.
2014. jan. 18. 23:02
 3/4 cli_hlt ***** válasza:

Bonyolult kérdés.


A kereskedelem után valószínűleg tőkenyereségként kell adózni, a bányászat picit bonyolultabb: [link]


Az ökölszabály az, hogy MINDEN után adózni kell valahogy, csak kevés kivétel van, például az általad említett ajándékozás bizonyos esetei.

2014. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen kell.

Nagyon egyszerű bankszámlára kapod a pénzt. Ezt a bank jelenti a navnak.

Ha valakinek szemet szúr, hogy van pénz a számládon, de nem igazolható, hogy honnan behívnak. Ha nem tudod megmagyarázni, akkor még egy vagyonosodási vizsgálat.

Az egyik haverom, is hasonlóan okos volt. Ő 2 millióval dőlt meg. Ráterhelte a 8 milliós bírságot a házára.


Külföldi bankszámlára kell utaltatni, majd kivenni készpénzben. Aztán elkölteni, annak nincs nyoma.

2014. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!