Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Havi 30-50 000 ft bevétel...

Havi 30-50 000 ft bevétel alatt hogyan érdemes adózni?

Figyelt kérdés

Létezhet az hogy havi 100 000 ft árbevétel alatt nem érdemes adózni, mert elviszi az összes hasznot az adó? Ezáltal vállalkozni sem lehet... Nem találok olyan adózási formát, amely erre alkalmas lenne. Havi fix munka és más bevétel nincs, tehát heti 36 órát meghaladó munka melletti egyéni vállalkozó sem lehetek. (Az hogy miből élek, az most mindegy.)

KATA 50 000 ft minimum, EV vagy akkor meg 70 000 ft járulék...Bt akkor is... KFt akkor is...

Tevékenységi kör a bélyegző készítés lenne, illetve fotózás.


2014. jan. 2. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

3 lehetőség van:

- 1: marad minden úgy ahogy van, tehát szinte 0 bevételed marad, de lehet idővel, + egy kis marketinggel a bevételed szépen növekedni fog

- 2: feketén tengesz/lengesz, megpróbálsz inkognitóban maradni (de egy rossz akaró, esetleg egy rosszul sikerül fotózás és megvan a baj :D )

- 3: 8 órás bejelentett állás mellett folytatod a mostani tevékenységed

2014. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell egész hónapokat dolgoznod. Amikor számlázol, akkor él a vállalkozásod, aztán szünetelteted a következő számlázásig. Nem?
2014. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tehát ha jól értem, folytonos legális módja egy havi pár tízezres dolognak nem nagyon van...

Marad a 8 órás munkavégzés + EV. Amúgy állást keresek, csak addig is gondoltam nem pihenek...

Második válaszoló! Ha csak egy számlát adsz, akkor már fizetned kell a járulékokat, ha nem fizeti ki helyetted a fix munkáltató. Értem a szüneteltetést, jelenleg is szüneteltetve van. De attól hogy szüneteltetsz valamit, adóznod kell ha már visszakapcsolod. Valahogy így :)

2014. jan. 2. 21:40
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja még valami! Olyan megbízók vannak, (amik eddig voltak), akiknél esélytelen a nem számlázós dolog.

Bankok ingatlankezelő osztályai, patikáknak bélyegző, stb... Ezeknek meg sem említem hogy bocs de nincs számla :D

2014. jan. 2. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!