Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2007-ben vettem egy lakást és...

2007-ben vettem egy lakást és 2013-ban eladtam 2,5 millióval többért akkor van valami fizetési kötelezettségem?

Figyelt kérdés
Van valami szabály arra vonatkozóan, hogy az eladásból származó összeggel mit kell kezdeni? Értem ezen, hogy kell venni egy éven belül ingatlant, vagy azt csinálok amit akarok a pénzzel? Mit kell egyáltalán fizetni utána?
2014. jan. 18. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Az ingatlanod 2012-ben adómentessé vált, tehát értékesítés esetén sem bevallani nem kell, sem SZJA-t fizetni utána.

A "nyereséget" el is ihatod...:)

2014. jan. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Bevallani be kell max nem kell fizetni utána adót!
2014. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem keletkezik belőle adóköteles jövedelem, akkor még bevallani sem kell Kedves Előttem Szóló!


Tehát nem kell!

Ami kell, az az, hogy megőrzöd a vele kapcsolatos okmányokat az adó elévülésének idejéig...:)

2014. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 20. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!