Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell a volt munkaltatóm...

Miért kell a volt munkaltatóm könyvelésének tudnia, hogy jelenleg hol dolgozom?

Figyelt kérdés

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezért szeretném tudni, miért kell a könyvelőnek arról informació, hogy hova vagyok bejelentve jelenleg, ha már egyszer az ősz folyamán kijelentettek a cégtől.

Állitólag a bérszámfejtés miatt, de én a volt férjem (akinek a cégében dolgoztam) és köztem fennálló megromlott viszony miatt nem szeretném kiadni sem neki, sem a könyvelőjének, hogy hol dolgozom. Úgy gondolom, ha feltétlenül szüksége van információra, szerezze meg a Nav-tól. Vagy rosszul gondolom?



2014. jan. 19. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a férjed akarja tudni, csak trükközik :)
2014. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez az én fejemben is megfordult, ezért kérdezem Tőletek, vagyis olyantól, aki jártas a könyvelésben, hogy van-e ennek a kérésnek alapja?
2014. jan. 19. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne add meg, csak trukkoznek. Nincs alapja. Mondd meg, hogy kerje toled hivatalos levelben reszletesen megindokolva, hogy melyik nyomtatvanyhoz kell, azt te megmutatod itt a konyvelesen es ha jogos AKKOR megadod. Addig nem.
2014. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent meg az elmult 20 evben 8 munkahelyem volt,soha de soha nem kellett leadni a regi helyen az uj munkahelyet. Ilyen nincs, csak atvernek.
2014. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még valaki?
2014. jan. 19. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bérszámfejtés miatt csak az új munkáltatódnak lehetne érdeklődnie a régi munkáltatódról (hogy esetleg van-e ott tartozásod)

Bérszámfejteni az adott hónapot követő hónap elején szoktak, a bevallást pedig 12-ig megküldik a NAVnak (pl. a januárban ledolgozott napjaid február elején számfejtik és február 12-ig jelentik a NAVnak)

Még ha rosszul számfejtett volna és javítani akarja, akkor sincs köze az új munkahelyedhez.

Akkor érdeklődhet az új munkahelyed felől, ha tartozásod van a régi munkahelyed felé.

Ebben az esetben viszont írjon neked hivatalos felszólító levelet amiben közli, hogy milyen okból kéri az új munkahelyed nevét, címét.

Ezt (hogy írásban kérje, az okot megnevezve) közöld vele, ha mégegyszer kéri.

Inkább csak a volt férjed akarja megtudni valamiért, hogy most hol dolgozol.

2014. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
könyvelőként mondom, ilyen nincs! Volt munkáltatónak ehhez semmi köze! TEdd azt amit korábban tanácsoltak, hogy kérjék írásban jogszabályi hivatkozás megjelölésével, hogy miért kérik, és akkor majd te megadod.
2014. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönök minden hasznos tanácsot!
2014. jan. 19. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!