Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan ügynök, hogy tud adózni?

Ingatlan ügynök, hogy tud adózni?

Figyelt kérdés

Ingatlanos akarok lenni, be lennék jelentve, csak egy a bibi: A megkeresett pénzt nem tudom igazolni, tehát nincs leadózva, és ha a NAV jön hozzám és megkérdi honnan van a pénz, nem tudom igazolni.


Ötletetek van, hogyan lehetne megoldani?



2014. jan. 20. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ingatlanos akarsz lenni, előbb jobban tájékozódj.


Ez így alapból ellenmondás, amit írsz és nem is életszerű.

Ha be vagy jelentve fizetést kapsz, ami igazolt jövedelem és adózott.


A gyakorlat viszont más: Az ingatlan ügynök jutalékot kap, nem jövedelmet. Vállalkozói, vagy cég kell hozzá, és attól függően milyen vállalkozási és adózási szerint forma adózol és fizeted a járulékaidat.


Legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha katas egyéni vállalkozó vagy, akkor havi 50 ezer kiadásod van a Nav felé. De ezt fizetni kell, akkor is ha nincs bevételed(nem adsz el egy ingatlant sem és ez elég jellemző manapság, ezért is keresnek olyan sok ingatlan ügynököt, akiket ugye így be sem kell jelenteni, hiszen vállalkozók és maguk után fizetik a járulékokat, adókat. Ergo fizetnek azért, hogy dolgozhassanak)

2014. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tájékozott vagyok, másképp nem így tettem volna fel a kérdést.

Az ingatlan iroda bejelent 4 órára.


A többi pénzt amit ingatlan eladásából szerzek jutalékot azt készpénzbe fizeti ki.

Ami után nem adózok.


Tehát: Minimálbérre be vagyok jelentve, de ugyanakkor kapok 300.000 Ft fizetést.


Hogyan adózok utána?

2014. jan. 20. 21:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A szerződésben benne kell lennie, hogy mire fizeti ki a jutalékot és aszerint kell adózni. Vagy önálló tevékenységből származó jövedelemként SZJa szerint.
2014. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!