Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Köteles vagyok tudni, hogy...

Köteles vagyok tudni, hogy külön be kellett volna jelentenem az önkormányzat adó osztályán, hogy ingatlant vettem?

Figyelt kérdés
Visszamenőleg kiküldtek kommunális adóról csekket,mert mikor megvettem a házat nem mentem bevallani.Az előző helyen ahol laktunk, ott küldte magától az Önkormányzat minden évben,nem kellett külön lejelenteni.Ezt honnan kellett volna tudnunk,mikor van olyan önkormányzat aki meg nem is kér kommunális adót?Úgy csinálnak most,mintha valami adó csaló lennék,pedig az előző helyen mindig befizettem a csekket,csak itt nem küldtek a 6 év alatt egyet se.
2014. jan. 23. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Törvény nem ismerése nem mentesít senkit.
2014. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez így van.De akkor miért nem egységesen csinálják mindenhol?Bezzeg a súlyadót azt mindig tudják küldeni, hogy fizessem,érdekes az megvan náluk.Ezt tuti szándékosan csinálják,hogy ilyenkor több pénzt húzzanak le az emberről.Egy csóró tanyasi paraszt honnan tudjon azért ilyet.Legalább egy tájékoztatót kiküldhetnének.
2014. jan. 23. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem azért csinálják, hogy kiszúrjanak veled, hanem azért, mert az önkormányzat sz@rul működik. De neked most ez sajnos nem segít.
2014. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a kommunális adó mit foglal magába?Akinek jelzáloghiteles ingatlanja van,az tulajdonosnak számít?
2014. jan. 23. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:

igen, jelzáloggal terhelt ingatlan után is kell fizetni

gondolj bele, ha nem kellene, akkor a bank fizetné helyetted? Esetleg ha van közüzemi elmaradása valakinek és ezért kerül jelzálog az ingatlanra, akkor annak nem kellene onnantól fizetnie? Ennek így nincs értelme, ez is egy bevétel az önkormányzat számára, nem fogja kihagyni a lehetőséget, nem érdekli, hogy az ingatlanon van-e jelzálogjog bejegyeztetve vagy nincs.

2014. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De legalább a vizet vezetnék már be az utcánkba,mert vízhálózat nincs,csatorna nincs és még kövesutat se csinálnak.Akkor mire fordítják a pénzt?
2014. jan. 23. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán az adásvételt lebonyolító ügyvéd nem járt el kellő körültekintéssel, amikor erre nem hívta fel a figyelmet. Egyébként is az önkormányzatok szeretnek a bűnből erényt csinálni, azaz ha ők hibáznak, mert figyelmetlenek stb. akkor is úgy tüntetik fel a dolgot, mintha az az állampolgár "hibája" lenne és még büntetést is fizettetnek. Hiába na, ők ebből élnek (ha már igazi értéket nem tudnak teremteni).
2014. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És mennyi időre visszamenőleg kérhetik ezt a pénzt?
2014. jan. 23. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!