Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan eladása után mennyi...

Ingatlan eladása után mennyi adót kell fizetni?

Figyelt kérdés
11 éve vásárolt lakásomat most eladnám 4 millió forintért.Csak a vételár felét fordítanám másik lakás vásárlására.A maradék 2 millió után miket kell befizetnem?

2014. jan. 23. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Használt lakásnál nincs áfa.
2014. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell fizetned az értékesítés után, és bevallani sem kell semmit. Az értékesített lakásod személyi jövedelemadó szempontjából már rég "adómentes", mivel több, mint 5 éve vásároltad.


Illeték-fizetési kötelezettséged sincs, hiszen az "szerzéskor" merülhet fel, értékesítéskor nem.


ÁFA-nak meg nem vagy alanya, mint magánszemély.


Elkocsmázhatod az egész bevételt...:)


De: Az ügylettel kapcsolatos iratokat az adó elévülési idejéig őrizd meg!

2014. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"ÁFA-nak meg nem vagy alanya, mint magánszemély. "


És ha 11 éve cég nevére vásárolta?

2014. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi Kedves 3-as!


Odaírtam, hogy ... mint magánszemély...


Természetesen, ha nem magánszemély, akkor nem biztos, hogy vonatkozik rá, amit írtam.

Ha a cég vette az ingatlant, akkor - ugye mint tudjuk - az nem magánszemély...:)

2014. jan. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok cég. :D

Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek.

2014. jan. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!